Jak się przygotować do reklamowania firmy w telewizji?

  • 31.03.2022, 12:05
  • Artykuł partnera
Jak się przygotować do reklamowania firmy w telewizji?

Jeśli firma dysponuje kapitałem, to świetną inwestycją będzie reklama w TV. Oczywiście produkcja spotów reklamowych pochłania sporo pieniędzy i musi być dobrze przemyślana, jeśli chce się uzyskać pożądany zwrot z inwestycji. Nie trwa on długo, czas na antenie jest bardzo ograniczony, dlatego odpowiednie przygotowanie to podstawa. Cena reklamy w TV zależy od wielu czynników, a firmy mają do wyboru rozmaite sposoby promowania. Świetnie sprawdzają się banery sponsorskie, można też postawić na lokowanie produktów, czy tradycyjne spoty reklamowe. Pomimo tego, że spot reklamowy powinien mieć około 30 sekund, to jego stworzenie nierzadko zajmuje kilkadziesiąt godzin.

Co warto wiedzieć o reklamie w telewizji?

Firmy inwestujące w marketing telewizyjny mogą liczyć na odnotowanie niemałych zysków. Można dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, wśród których znajdują się potencjalni klienci. Reklama musi zapadać w pamięć, wywoływać emocje i zachęcać do podjęcia konkretnych działań. Przekaz telewizyjny to krótki film reklamowy, który wyświetla się w przerwie między programami telewizyjnymi - w bloku reklamowym. Niektóre spoty są chętnie oglądane, nawet parodiowane, wzbudzają pozytywne emocje, bawią. Tym należy się kierować przy tworzeniu spotu reklamowego, jeśli nie ma stać się czymś niepożądanym. Trzeba jednak pamiętać o tym, że produkcja reklam telewizyjnych to czasochłonny proces.

Telewizja jako medium masowe przyciąga odbiorców w różnym wieku, co w dużej mierze zależy od kanału i pory dnia. W grupie wiekowej 16-49 najchętniej wybierany jest TVN, a wśród starszej widowni TVP. Telewizja wpływa na opinie i przekonania. Wspaniale sprawdza się do promowania usług i produktów, ale nie każdy potrafi w pełni wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Jest wiele czynników wpływających na cenę reklamy w TV. Liczy się przede wszystkim pora emisji i pora roku oraz miejsce w bloku. Jeśli reklama ma zostać wyświetlona w momencie największej oglądalności, to niestety trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia większych kosztów. Godziny popołudniowe i wieczorne przyciągają najwięcej widzów, więc są to jednocześnie droższe pory emisji. Poziom oglądalności wzrasta drastycznie podczas weekendowych wieczorów, premier filmowych, popularnych programów. Wraz z nadejściem ciepłych dni widzów przed ekranami telewizorów jest mniej, więc reklamy są tańsze. Jeśli firmie zależy na tym, aby spot reklamowy został jak najlepiej zapamiętany, to powinien on zostać wyświetlony na początku bloku lub na jego końcu (reguła pierwszeństa i świeżości).

Jak wybrać odpowiednią reklamę w TV?

Reklama w telewizji niejedno ma imię. Przed programami wyświetlane są banery sponsorskie - trwa to zaledwie 8 sekund. Mogą mieć one postać sliderów, animacji lub filmów. Innym rozwiązaniem będzie lokowanie produktu w znanym programie, lubianym serialu. Można pokazać potencjalnym klientom, jakie zalety ma dany produkt, jakie korzyści płyną z jego używania lub spożywania. Częstym zabiegiem jest płacenie znanym osobom za promowanie produktu lub marki, czyli pokazywanie ich z jak najlepszej strony. Najdroższą opcją będzie spot reklamowy, czyli film trwający około 30 sekund. Świetnie sprawdza się wykorzystanie spotu do zademonstrowania zasad działania produktu lub ukazania jego używania w życiu codziennym. Można też przedstawić produkt w sposób nieszablonowy, aby został lepiej zapamiętany. Wzbudzanie pozytywnych emocji sprawdza się rewelacyjnie, więc warto wpleść w reklamę nieco humoru. Godne polecenia są animacje wykorzystujące postacie tzw. brand hero. Zawsze trzeba pamiętać o ustaleniu celu reklamy i grupy docelowej, w czym na pewno pomoże dom mediowy, odpowiedzialny za realizację i planowanie kampanii.

Interesuje Cię reklama w telewizji? Sprawdź ofertę Warszawskiej Grupy Mediowej!

Więcej: https://warszawskagm.pl/reklama-tv/

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe