Uczennice z Tarnowa połączyły siły, by pomagać zwierzętom i stworzyły projekt "Bratnia Łapa"

  • 29.03.2022, 16:24
  • Wioletta Zarębska
projekt-bratnia-lapa-studio-tarnowskatv.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Cztery uczennice z tarnowskich liceów postanowiły pomóc zwierzętom. Justyna, Zuzanna, Nikoletta oraz Kinga w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii stworzyły projekt "Bratnia Łapa", który jak same wyjaśniają: - powstał, aby wpłynąć na świadomość zbiorową na temat trwającego od dawna problemu, który dotyczy traktowania zwierząt. Trzy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego wraz z koleżanką z IV Liceum Ogólnokształcącego połączyły siły poszerzać wiedzę społeczeństwa na temat potrzeb zwierząt oraz im pomagać. Prowadzą prelekcje w lokalnych szkołach podstawowych i wśród rówieśników, stworzyły i aktywnie prowadzą tematyczne social media (Facebook, Instagram, Tik Tok) oraz współpracują ze specjalistami m.in. weterynarzem czy behawiorystą zwierzęcym. 

Wraz z rozpoczęciem wojny za naszą wschodnią granicą projekt "Bratnie Łapa" zaczął prowadzić zbiórkę pieniędzy, dzięki którym będą ratowane zwierzęta na Ukrainie. Środki, które uda się zgromadzić zostaną przekazane organizacji DIAZ - deklarują pomysłodawczynie "Bratniej Łapy". Link do zbiórki: Projekt Społeczny Bratnia Łapa

Dziewczyny deklarują, że stworzenie projektu i udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii to dopiero pierwszy krok związany z pomocą czworonogom. 

W naszym studio Tarnowska.tv gościły Kinga Lipa i Zuzanna Stelmach.

Wioletta Zarębska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe