Grant dla I LO z Dąbrowy Tarnowskiej w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

  • 16.03.2022, 08:59
  • Zbigniew Filar
Grant dla I LO z Dąbrowy Tarnowskiej w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej
14 marca 2022 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej gościła Marta Malec-Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, która przekazała jedną z 22 umów grantowych na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych , w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

W spotkaniu uczestniczył również Dariusz Styrna Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz. Z ramienia szkoły w spotkaniu wzięli udział Dyrektor Michał Wolak, Wicedyrektor Anna Janczak oraz nauczyciel informatyki Michał Borsa wraz z młodzieżą szkolną.


Umowa została przekazana w ramach projektu, którego celem jest przyznanie 22 grantów dla szkół, po jednym w każdym małopolskim powiecie. W naszym regionie grant został przyznany dla jednej tzw. szkoły modelowej - I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Otrzymane środki finansowe w wysokości 90 tys. zł będą przeznaczone na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania w celu umożliwienia transformacji cyfrowej tej szkoły i wprowadzenia do niej elementów nauczania metodą STEAM z wykorzystaniem koncepcji Kompetencji 4.0. Transformacja jest realizowana w ramach projektu koordynacyjnego pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna - nowy model nauczania”.
Podczas spotkania młodzież zaprezentowała już pierwsze efekty realizacji tego projektu z wykorzystaniem skribotów i robota Photon.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe