Policja zatrzymała kiboli, którzy wtargnęli na noworoczny mecz Tarnovii

  • 22.02.2022, 16:07
  • Gabriela Kudła
wtargneli-na-mecz-przeciwnej-druzyny.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowska policja zatrzymała siedmiu pseudokibiców, którzy wtargnęli na mecz Tarnovii na stadionie przy ulicy Bandrowskiego. Sytuacja miała miejsce 1 stycznia 2022 r. Po godzinie 12:00 mecz przerwało kilkanaście osób w kominiarkach z kijami bejsbolowymi, którzy zaatakowali kibiców przeciwnej drużyny.

 - Troje z nich niestety dość mocno oberwało. Sprawa została wszczęta przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie i sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego KMP. Trwało to kilka dobrych tygodni - żmudne oglądanie monitoringów, sprawdzanie zapisów, informacje, które napływały do nas bezpośrednio na skrzynki - spowodowało, że udało nam się  w końcu te osoby spersonalizować. Pomimo tego, że mieli ubrane kominiarki, że byli zamaskowani, mieli kaptury, udało się nam ustalić kto tak właściwie był w tym dniu na stadionie Tarnovii - mówił asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie. 

W wyniku śledztwa policji udało się ustalić, że osoby, które zaatakowały kibiców przeciwnej drużyny to mieszkańcy Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego.  

 - Przedstawiliśmy im zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Cała siódemka trafiła do tarnowskiej prokuratury, która wystosowała w sumie pięć wniosków o tymczasowy areszt i dwa wnioski o dozory policję  i środki wolnościowe. Generalnie sąd przychylił się do wniosków prokuratury - troje tych zatrzymanych trafiło do aresztu śledczego na trzy miesiące, natomiast pozostałe osoby, które nie mają środka izolacyjnego są w chwili obecnej objęci środkami wolnościowymi - dodał asp. sztab. Paweł Klimek. 


Prokuratura i policja w dalszym ciągu prowadzą czynności, mające przede wszystkim na celu personalizację pozostałych osób, które brały udział w zdarzeniu na stadionie Tarnovii. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe