Kiedy przeprowadzka Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie?

  • 22.02.2022, 15:14
  • Gabriela Kudła
kiedy-przeprowadzka-wydzialu-komunikacji.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawdopodobnie już w maju mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej siedziby Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Obecnie rozstrzygnięto już przetarg na dostawę i montaż mebli. Przeprowadzka ma rozpocząć się już w kwietniu, po to aby po weekendzie majowym rejestracja nowo zakupionych samochodów oraz wydawanie i wymiana praw jazdy mogła odbywać się już w nowym miejscu.

 - Tam, jeśli chodzi o prace budowlane to są one właściwie na wykończeniu. Natomiast w tej chwili po wykonaniu tych prac będzie wchodziła firma, która będzie zajmowała się pomiarem oraz wykonaniem mebli, które będą sukcesywnie na poszczególnych stanowiskach do pracy w tym wydziale - mówił Roman Łucarz, starosta tarnowski. 


Na parterze nowego budynku mają znajdywać się archiwa. Na pierwszym i drugim piętrze obywać będzie się obsługa petentów. 

 -  Chcemy zwiększyć liczbę obsługiwanych klientów i dlatego zwiększymy o około trzy stanowiska jeśli chodzi o rejestrację i o dwa stanowiska jeśli chodzi o prawa jazdy. Co roku tych spraw mamy coraz więcej i w zeszłym roku przekroczyliśmy już ponad 100 tysięcy załatwionych spraw w Wydziale Komunikacji, a więc naprawdę to jest ogrom pracy. Dlatego też to zwiększenie musi tu nastąpić, natomiast już jeżeli chodzi o stałą obsługę klientów to będzie to już na pozimionie - ja bym powiedział - światowym. Hala ułożona jakby w formie konsorcjum. Będą to poszczególne boksy, gdzie będzie też zachowana intymność każdego petenta - dodał Roman Łucarz. 


W nowej siedzibie mieszkańcy tak jak dotychczas będą mogli umawiać się na spotkanie z pracownikiem przez internet. 

 - To jest bardzo dobra forma załatwiania spraw, dlatego, że każdy petent przyjeżdża na wyznaczoną godzinę i jest wszystko załatwiane w ciągu około dwudziestu minut. Wtedy nie musi tracić zbytnio czasu, całego dnia, nie musi brać urlopu. Wystarczy, że weźmie kilka godzin wolnego i może spokojnie przyjechać. Myślimy, że jeżeli chodzi o sposób  obsługi klienta, bo nie mówię tutaj o merytoryce, bo merytoryka tutaj jest na bardzo wysokim poziomie, ale jeśli chodzi o wizualne wrażenia, które będą tam - one będą na wysokim poziomie - mówił Roman Łucarz. 

Do miejsca, w którym do tej pory znajdował się Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie z ulicy Nowej przeniesiony zostanie Wydział Nieruchomości. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek
Sławek 22.05.2022, 11:04
Bardzo na plus jest umawianie wizyty online na godzine, wchodzę i załatwiam sprawe odrazu, koniec ze staniem w kolejce

Pozostałe