Milion złotych na remont ślepej uliczki w Tarnowie

  • 17.02.2022, 16:16
  • Gabriela Kudła
trwa-remont-ulicy-franciszkanskiej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa remont ulicy Franciszkańskiej w Tarnowie. Prace nad drugim etapem tej inwestycji rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Pierwsze etap natomiast wykonano już kilka lat temu. Na ten moment roboty tam skupiają się na infrastrukturze podziemnej.

 - Po wykonaniu tego zakresu, oraz po wykonaniu zakresu przewidzianego przez tarnowskie wodociągi, będziemy mogli przystąpić już do typowo drogowych robót. Od strony Bernardyńskiej wjazdu nie będzie, on będzie dalej zaślepiony tak jak w obowiązującej organizacji ruchu dotychczasowej. A w kwestii, jak będzie wyglądała już nawierzchnia, będzie ona wykonana z otoczaków, czyli ten sam wzór, który będzie na pierwszym odcinku ulicy Franciszkańskiej był zrealizowany 3 lata temu, krawężniki granitowe, a oprócz tego chodniki będą wykonane z kostki betonowej - mówił Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. 

Docelowo ulica sąsiadująca bezpośrednio z Klasztorem oo. Bernardynów ma być bardziej komfortową i bezpieczna zarówno dla kieroców jak i pieszych. 

 - Ta nawierzchnia była zdegradowana, przygotowaliśmy kilka lat temu tę inwestycję pod względem dokumentacji projektowej i ten pierwszy, najważniejszy odcinek został wówczas zrobiony. Natomiast kolejny etap przewidzieliśmy na rok 2021/2022 i teraz jest realizowany. Rodzaj nawierzchni przyjętej na tę ulicę związany był z uzgodnieniami, z konserwatorem zabytków, ponieważ ten obszar znajduje się w strefie nadzoru konserwatorskiego - dodał Artur Michałek.


Koszt remontu to prawie 1 milion złotych, pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe