Ranking zaufania do polityków: jest nowy lider

  • 15.02.2022, 08:44 (aktualizacja 15.02.2022, 15:26)
  • News4Media
Ranking zaufania do polityków: jest nowy lider Mateusz Przyborowski Rafał Trzaskowski
Andrzej Duda czy Mateusz Morawiecki? Komu Polacy ufają najmocniej. Znamy wyniki najnowszego rankingu.

Tego rodzaju badania przeprowadzane są regularnie. Często liderem jest ta sama osoba. Ostatnio na pierwszej pozycji był się premier Mateusz Morawiecki. Z danych przedstawionych przez serwis Onet wynika jednak, że obecnie szef rządu ma gorszą passę.

W najnowszym rankingu zaufania liderem jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ufa mu 38,8 proc. pytanych – o 2 pkt proc. więcej niż w badaniu przeprowadzonym miesiąc temu. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeszcze większa grupa osób, bo 41,1 proc., nie ufa politykowi PO.

Na drugiej pozycji jest prezydent, Andrzej Duda. Osiągnął wynik 37,9 proc. i jest to wzrost o 2,2 pkt proc. „Prezydentowi nie ufa 52 proc. ankietowanych” – dodaje Onet.

O ile przed miesiącem liderem był Mateusz Morawiecki, o tyle dziś spadł na 3. miejsce. Ufa mu 36,7 proc., czyli o 0,9 pkt proc. mniej niż w styczniu. „Premier notuje przy tym najwyższy odsetek negatywnych odpowiedzi – nie ufa mu aż 58,1 proc. badanych” – czytamy.

Kolejne miejsca

  • Donald Tusk – 31,3 proc.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz – 31,1 proc.
  • Szymon Hołownia – 31 proc.
  • Tomasz Grodzki – 28,4 proc.
  • Jarosław Kaczyński – 26 proc.

Nieufność

Ciekawie prezentuje się też ranking nieufności, bo w tej części liderem jest Zbigniew Ziobro (48,4 pkt proc. różnicy między zaufaniem a nieufnością). Wiele negatywnych skojarzeń towarzyszy także Pawłowi Kukizowi (46,4 pkt proc.) i Krzysztofowi Bosakowi (44 pkt proc.).

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS 11-12 lutego 2022 r. 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe