Lecą głowy za Polski Ład. Dymisja w rządzie

  • 07.02.2022, 16:50
  • News4Media / x-news/tvn24
Lecą głowy za Polski Ład. Dymisja w rządzie gov.pl Tadeusz Kościński
Są dymisje po naradzie kierownictwa PiS. Stanowisko stracił minister finansów, który odpowiadał za wprowadzenie fiskalnej części Polskiego Ładu.

O tym, że dymisje będą, było wiadomo od kilku dni. Jednak rzecznik rządu nie ujawniał nazwisk ani terminów. Nieoficjalnie jednak mówiono, że stanowisko ma stracić Tadeusz Kościński, minister finansów.

To on odpowiadał za podatkowe zmiany w Polskim Ładzie. A to niepowodzenie tej reformy stało za jego dymisją, która została ogłoszona dziś (poniedziałek 7 lutego) po południu. Decyzje zapadały podczas spotkania ścisłego kierownictwa PiS, które rozpoczęło się w południe. Zdecydowano także, że kontrolę nad resortem finansów przejmie tymczasowo premier Mateusz Morawiecki.

– Prezydium podjęło decyzję o przyjęciu dymisji Tadeusza Kościńskiego, który bierze na siebie odpowiedzialność za pewne niedociągnięcia w Polskim Ładzie – zakomunikowała Anita Czerwińska, rzeczniczka prasowa PiS.

Nieoficjalnie wiadomo, że na tej jednej decyzji się nie skończy. Do zwolnienia typowani są także wiceministrowie finansów: Jan Sarnowski i Piotr Patkowski oraz Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Tymczasem w MF pracuje sztab kryzysowy, którego zadaniem jest łatanie Polskiego Ładu. Spotyka się codziennie i dyskutuje o zmianach. Jak jednak ujawnia gazeta.pl, wiele z rozwiązań, które zapowiedział premier, sztab uznaje za niemożliwe do zrealizowania. Chodzi np. o wybranie przez podatnika sposobu rozliczania podatków. Szef rządu mówił, że będzie można zdecydować się na zasady Polskiego Ładu lub zostać przy metodzie z 2021 roku.

 

 

News4Media / x-news/tvn24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe