Policja zapowiada strajk włoski. "Akcja będzie kontynuowana aż do skutku"

  • 14.08.2018, 20:52
  • TVN24/x-news
Policja zapowiada strajk włoski. "Akcja będzie kontynuowana aż do skutku"
Poznań. Związki zawodowe policjantów zapowiadają zaostrzenie trwającej od miesiąca akcji protestacyjnej o elementy strajku włoskiego. W rozszerzonej formule funkcjonariusze zapowiadają kampanię promującą bezpieczeństwo na drodze o nazwie "Popieram protest policjantów. Jeżdżę bezpiecznie". Policyjni związkowcy krytykują ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego, że prowadzi z nimi "fikcyjne" rozmowy.

– Oprócz deklaracji medialnych nie przedstawiał propozycji rozwiązania naszych postulatów – powiedział Andrzej Szary szef Wielkopolskiego Związku Zawodowego Policjantów. 

Związkowcy domagają się m.in. podwyżek o 650 zł i powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego, choć w tej kwestii wyrazili gotowość do ustępstw.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe