Policyjny dron nad przejściami dla pieszych w Tarnowie. Posypały się mandaty

  • 04.02.2022, 09:37
  • Źródło: KMP Tarnów
Policyjny dron nad przejściami dla pieszych w Tarnowie. Posypały się mandaty…
Za pomocą bezzałogowych statków latających policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo niechronionych na oznakowanych przejścia dla pieszych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wykorzystując drony przeprowadzili kontrolę zachowania kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy są wyposażeni w bezzałogowe statki latające, kontrolowali z „lotu ptaka” zachowanie kierowców w naszym mieście. Kontrole drogowe zostały przeprowadzone w czwartek (03.02) na alei Jana Pawła II oraz ulicy Starodąbrowskiej.

W czasie kilku godzin (od 8.00 do 13.00) drony zarejestrowały 16 wykroczeń popełnianych przez kierujących, polegających na wyprzedzaniu drugiego pojazdu bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych. Takie naruszenie przepisów ruchu drogowego skutkuje nałożeniem grzywny w wysokości 1500 złotych według nowego taryfikatora i dopisaniem 10 punktów karnych do indywidualnego konta kierowcy.

W związku z tym, 14 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, wobec dwóch zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do tarnowskiego sądu.

Przejście dla pieszych to szczególne miejsce na drodze. Wyprzedzanie w tym miejscu innych pojazdów, ich omijanie może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Pieszy, który w tym miejscu przekracza jezdnię nie ma żadnych szans w zderzeniu z rozpędzonym samochodem. Policjanci w takich sytuacjach nie będą stosować żadnej taryfy ulgowej.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe