Gmina Tarnów wyremontuje remizy OSP w Woli Rzędzińskiej i Jodłówce-Wałki

  • 03.02.2022, 12:04
  • Źródło: Gmina Tarnów
Gmina Tarnów wyremontuje remizy OSP w Woli Rzędzińskiej i Jodłówce-Wałki
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowo – budowlane w dwóch obiektach na terenie gminy Tarnów. Dzięki temu remizy OSP w Jodłówce – Wałkach oraz w Woli Rzędzińskiej będą jeszcze bardziej wielofunkcyjne. Obydwie inwestycje pochłoną 180 tys. zł. Są to pieniądze w całości pozyskane przez gminę Tarnów dla strażaków ochotników z puli środków, jaką dysponuje Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień Tarnowa.

Inwestycje dotyczą modernizacji i zakupu wyposażenia w tzw. częściach kulturalnych obiektów, z których korzystają nie tylko strażacy ochotnicy, lecz także panie z Kół Gospodyń Wiejskich czy Klubów Seniora. To w tych miejscach odbywają się różnego rodzaju spotkania okolicznościowe, zajęcia pozalekcyjne czy kółka zainteresowań.
Prace remontowo–budowlane w Jodłówce – Wałkach dotyczą przede wszystkim remontu klatki schodowej i kuchni wraz z wyposażeniem oraz modernizacji sanitariatów. Ich wartość to 80 tys. zł.

 - Super sprawa, że mamy szansę na wyremontowanie naszych pomieszczeń. Potrzebne jest generalne wyposażenie kuchni i odnowienie klatki schodowej. Po zalaniu obiektu przed dwoma laty, sami, we własnym zakresie zrobiliśmy co najpilniejsze, dokonaliśmy bieżących napraw, ale trzeba to odnowić kompleksowo – mówi prezes OSP w Jodłówce – Wałkach, Lucjan Olszówka.

Z kolei w Woli Rzędzińskiej, za 100 tys. zł., zaplanowano wymianę instalacji elektrycznej w kuchni na piętrze budynku, roboty budowlano – montażowe w kuchni wraz z jej wyposażeniem.

 - O wykonanie tych prac aż się prosi. Instalacja elektryczna nie była wymieniana od początku istnienia budynku, podobnie z malowaniem niektórych pomieszczeń. Obiekt trzeba odświeżyć ze względów estetycznych i funkcjonalnych. A naszą kuchnię chcemy doprowadzić do współczesnych standardów – mówi prezes OSP w Woli Rzędzińskiej, Krzysztof Płaneta.

Dodajmy, że prace remontowe w obydwu budynkach potrwają kilka miesięcy. Z puli środków Lokalnej Grupy Działania Zielony Pierścień Tarnowa gmina Tarnów pozyskała także pieniądze na wydarzenia o charakterze kulturalno – patriotycznym. Pomoc finansowa pokryje ich koszty w całości.

Źródło: Gmina Tarnów

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe