Zarząd Powiatu Tarnowskiego chce wystąpić z Aglomeracji Tarnowskiej

  • 26.01.2022, 17:13
  • Wioletta Zarębska
zarzad-powiatu-tarnowskiego-chce-wystapic-z-aglomeracji-tarnowskiej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Stowarzyszenie Aglomeracja Tarnowska bez powiatu tarnowskiego? To bardzo możliwy scenariusz. Władze starostwa już podjęły taką decyzję, teraz projekt uchwały trafi pod obrady radnych powiatowych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w ostatni dzień stycznia.

- Przede wszystkim zainteresowane tą aglomeracją są gminy, bo to ich bezpośrednio dotyczy. Zresztą zrobiliśmy nawet takie krótkie rozeznanie czy są jakieś powiaty w Małopolsce w takich aglomeracjach – powiatów nie ma. Myślę, że ta współpraca nadal będzie jeżeli ktoś będzie oczekiwał jakichś uwag, ewentualnie jakiś pewnych propozycji, czy opinii – zawsze jesteśmy otwarci na taką współpracę. Myślę, że dla dobra mieszkańców powiatu tarnowskiego takie uwagi będziemy wnosić - 

Przypomnijmy, że jeszcze przed powołaniem Stowarzyszenia Aglomeracji Tarnowskiej pojawiły się konflikty. Wtedy kością niezgody był m.in. sposób wyboru władz tego gremium, później spór dotyczył wysokości składki. Teraz okazuje się, że problem dotyczy projektów, które miałyby być realizowane przez aglomerację.

- Myśmy przede wszystkim chcieli wprowadzić tę bardzo ważną dla nas inwestycję, czyli trzeci zjazd z autostrady. Z tych wypowiedzi, które są wypowiadane szczególnie z urzędu miasta, wynika, że jednak będą forsowane inne projekty. Trzeci zjazd – wiadomo – wiązałby się z dużymi kosztami, a te propozycje, które wychodzą m.in. budowa dworca dla autobusów, przypuszczam, że pochłoną ogromne koszty, dlatego też tych pieniędzy już na trzeci zjazd nie będzie - 

Wicestarosta Jacek Hudyma liczy na to, że za pomocą gmin, które są obecne w aglomeracji pomysły, które samorząd powiatowy chciał realizować nadal będą forsowane. Mowa choćby o spalarni śmieci.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Aglomeracja Tarnowska powstało po to by móc łatwiej sięgnąć po środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. Samorządowcy z regionu wspólnie mogą starać się o 180 milionów złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe