Centrum Sztuki Mościce przyjazne dla rodziców z dziećmi

  • 26.01.2022, 15:37
  • Wioletta Zarębska
centrum-sztuki-moscice-przyjazne-dla-rodzicow-z-dziecmi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Centrum Sztuki Mościce wychodzi naprzeciw mieszkańcom regionu i przygotowuje specjalną ofertę dla rodziców. W jej ramach będzie można np. zorganizować urodziny dziecka w kinie, ale nie tylko. Instytucja kultury planuje także seanse dla mam z dziećmi, a już teraz dostępny jest pokój wyciszenia.

- Utworzyliśmy taki pokój, po to aby stworzyć szansę dla mam, które uczestniczą tutaj w wydarzeniach. To miejsce takiego spokoju, wyciszenia, chwil intymności - jeżeli taka chwila będzie potrzebna dla mamy czy dziecka. Dziecko się może tam chwilę pobawić, wyciszyć, pomalować, w przypadku niemowląt jest możliwość przewinięcia tam dziecka, czy nawet nakarmienia. W tym pokoju są takie meble dostosowane do dzieci, podstawowe artykuły higieniczne, przewijak – wyjaśniała Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.

Również do kina będzie już niedługo można przyjść z maluszkiem. Centrum Sztuki Mościce planuje raz w miesiącu stworzyć specjalne warunki dla mam z malutkimi dziećmi.

- Będzie można mieć dziecko, dziecko małe. Dziecko, które po prostu może zapłakać, krzyczeć i nie będzie takiego strachu, ponieważ będzie to seans specjalny, tylko dla takich mam z dziećmi. Światło nie zostanie wygaszone, postaramy się, aby nie było reklam, żeby te warunki były jak najbardziej dostosowane. Temperatura w kinie też jest ważna w przypadku dziecka, więc tutaj te warunki są troszkę inne – tłumaczyła dyrektor CSM.

Dodatkowo w kinie Millenium będzie można zorganizować urodziny dziecka.

- To jest wydarzenie przeznaczone dla grupy, przede wszystkim dzieci, gdzie oczywiście rodzice organizują urodziny w kinie, czyli organizują jakieś wydarzenie, które bazuje wokół seansu filmowego, ale są też inne zabawy np. z animatorem. W zależności od tego, jakie potrzeby mają rodzice - dodawała szefowa CSM. 

Ponadto, Centrum Sztuki Mościce zapewnia możliwość pozostawienia wózka dla dziecka obok kasy, w kasie dostępne są słuchawki wyciszające, z których mogą skorzystać najmłodsi, w holu budynku znajduje się stolik z malowankami. Ponadto rodzice mogą poprosić o wypożyczenie podkładki na fotel dla dziecka.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe