Wiceminister MON w regionie tarnowskim. Wizytował szkołę w Wojniczu

  • 25.01.2022, 16:48
  • Wioletta Zarębska
wiceminister-mon-w-regionie-tarnowskim-wizytowal-szkole-w-wojniczu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wiceminister obrony narodowej odwiedził Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. W trakcie wizyty spotkał się z młodzieżą z klasy wojskowej, prowadzącym zajęcia oraz władzami placówki. Obecność przedstawiciela tego resortu ma związek z tym, że w ostatnim czasie podjęto działania o objęcie patronatem MON klas mundurowych.

- Cieszymy się, że wiceminister obrony narodowej odwiedził naszą szkołę. Była to wizyta gospodarcza, pan minister spotkał się z młodzieżą, która uczy się w klasie mundurowej, spotkał się z nauczycielem prowadzącym te zajęcia, obejrzał szkołę, porozmawiał – relacjonowała Agnieszka Kapek, dyrektor ZSLiT w Wojniczu.

Mimo ferii uczniowie klas mundurowych pojawili się w szkole. W obecności ministra i zebranych gości zaprezentowali wojskową musztrę.

- Chcieliśmy bardzo mocno jako rząd okazać szacunek i wsparcie dla wszystkich tych wychowawców, dyrektorów szkół, samorządowców, którzy wspierają wychowanie proobronne. Bardzo potrzebujemy szkół, gdzie kultywuje się i wychowanie patriotyczne i taki szacunek do tego, co było w przeszłości, do naszej historii, do naszej tradycji, ale i formuje się młode pokolenie w duchu służby ojczyźnie, w duchu odpowiedzialności za drugiego człowieka – mówił Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.

Wizyta przedstawiciela resortu obrony narodowej to krok przybliżający szkołę w Wojniczu do lepszego kształcenia młodzieży uczącej się w klasie wojskowej.

- Chcieliśmy pokazać na miejscu, w jaki sposób funkcjonuje klasa wojskowa, tym bardziej że staramy się o patronat ministerstwa obrony narodowej. Były też rozmowy dotyczące przyszłości, czyli rozwoju tych klas i ważna deklaracja wsparcia m.in. o możliwość zakupu strzelnicy kontenerowej. Są projekty, programy ministerstwa obrony narodowej, zaczniemy już od dzisiaj działać, szukać finansowania, bo to jest też bardzo ważne – dodawał Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

Dodajmy, że w szkole w Wojniczu od 20 lat funkcjonuje klasa mundurowa, która przygotowuje młodzież do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Chcą trafić pod skrzydła MON. To ambitny cel szkoły w Wojniczu

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe