Siekierczyna. Karetka nie dotarła do chorej na COVID-19 kobiety. Interweniowali strażacy

  • 24.01.2022, 15:27
  • Gabriela Kudła
nietypowa-interwencja-tarnowskich-strazakow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trudne warunki pogodowe sprawiły, że piątkowa akcja ratunkowa, do której zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego wymagała interwencji tarnowskich strażaków. Tym razem strażacy zostali wezwani do pomocy w transporcie do karetki około 80-letniej kobiety chorej na COVID, która wymagała natychmiastowej hospitalizacji.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Siekierczyna gm. Ciężkowice, znajduje się ZRM na drodze gminnej i proszą o pomoc w transporcie osoby poszkodowanej, do której jest bardzo utrudnione dojście. Około kilometra bardzo zaśnieżonej i śliskiej drogi, dlatego poproszono nas o taką w  dotarciu i transporcie ewentualnym tej osoby do karetki pogotowia - mówił mł. ryg. Marcin Opioła, 


W związku z tym Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego podjął decyzję o zadysponowaniu amfibii. 

- To jest taki pojazd, który ma na osiem kół napęd na gąsienicach. Przewidziany i przystosowany do przemieszczania się zwłaszcza w tak trudnym terenie zaśnieżonym, zabłoconym, tam, gdzie jest trudny dojazd. Tym pojazdem ratownicy medyczni i nasz ratownik dotarli pod dom tej osoby, a zespół Ratownictwa Medycznego udzielił tej osobie niezbędnej pomocy - dodał mł. bryg. Marcin Opioła.  

Kobieta amfibią została zawieziona do stojącej na drodze gminnej karetki. A następnie ratownicy natychmiast przetransportowali ją do szpitala. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe