Szczucin. 16-latek rozpoczął ferie od... ucieczki przed policją

  • 24.01.2022, 11:52
  • Źródło: KPP Dąbrowa Tarnowska
Szczucin. 16-latek rozpoczął ferie od... ucieczki przed policją News4Media
Szczucińscy policjanci zatrzymali 16-latka kierującego quadem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało quad nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, a tablica rejestracyjna pojazdu była repliką. Młody kierowca za niezatrzymanie do kontroli drogowej, które jest przestępstwem oraz spowodowanie szeregu wykroczeń odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

W niedzielę (16.01.br.) w godzinach popołudniowych policjanci ze Szczucina patrolując miejscowość Mędrzechów zauważyli kierującego quadem, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Funkcjonariusze, jadąc oznakowanym radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając tym samym kierującemu czterokołowcem lekkim polecenie do zatrzymania się. Ten jednak nie zareagował i próbował uciec policjantom. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierujący quadem  w pewnym momencie zjechał z jezdni i wjechał w nieutwardzoną leśną drogę, lecz rosnące na jego drodze drzewa nie pozwolił mu na kontynuowanie dalszej jazdy i ucieczka zakończyła się unieruchomieniem silnika pojazdu. Szybko okazało się, dlaczego kierowca chciał uniknąć kontaktu z policjantami. 16-latek nie miał uprawnień do kierowania, ponadto czterokołowiec nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC, a tablica rejestracyjna była repliką.

16-letni mieszkaniec gminy Mędrzechów za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnienie kilku wykroczeń odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

Źródło: KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nie pozdrawiam
Nie pozdrawiam 25.01.2022, 16:55
Ale oni dzielni! Naprawdę teraz dzięki nim czuje się bezpieczniej 😆

Pozostałe