OSP Skrzyszów na nowe mundury. "Oby były niepotrzebne"

  • 20.01.2022, 12:59
  • Wioletta Zarębska
osp-skrzyszow-na-nowe-mundury.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowiutkie mundury bojowe trafiły do jednostki OSP Skrzyszów. 10 sztuk specjalnych ubiorów wykorzystywanych w czasie akcji strażackich zakupiono ze środków z Funduszu Sprawiedliwości. Na ten cel pozyskano dofinansowanie w wysokości 40 tysięcy złotych.

- Bardzo serdecznie chciałbym podziękować panu ministrowi, panu Dariuszowi Niemcowi, panu wójtowi za wkład, który widać tu za nami, za mundury. Oby były niepotrzebne, żeby były tak ładne jak są dzisiaj, ale los każe nieraz inaczej – mówił Piotr Młyński, prezes OSP Skrzyszów.

W uroczystym przekazaniu niezbędnego do ratowania ludzkiego życia i mienia sprzętu uczestniczył wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk, który tak zwracał się do druhów z jednostki w Skrzyszowie.

- To jest przede wszystkim wasz sukces, dlatego, że wasze prężne działanie powoduje, że wasza aktywność jest widziana również w Warszawie. Pan minister sprawiedliwości prokurator generalny jest dysponentem Funduszu Sprawiedliwości, był tutaj u was w gminie, to był 2012 rok więc zna te tereny, zna Małopolskę, jeździł po całym terenie i wiedział, jakie są potrzeby. Zrozumiał, że Fundusz Sprawiedliwości powinien być dla strażaków ochotników, dla pokrzywdzonych przestępstwem - podkreślał Norbert Kaczmarczyk, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

To właśnie strażacy-ochotnicy najczęściej jako pierwsi pojawiają sie na miejscu zdarzenia, bo dobrze znają swój teren i chętnie wspierają państwowe służby.

- Mam nadzieję, że to dofinansowanie, choć w pewnym, drobnym stopniu pozwoli wynagrodzić trudy, zaangażowanie i poświęcenie - zaznaczał Dariusz Niemiec, dyrektor biura poselskiego. 

"To już któraś pomoc z kolei" – tak o wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości mówił wójt gminy Skrzyszów: - W tamtym roku również jedna z naszych jednostek mogła korzystać z tych funduszy i bardzo się z tego cieszymy. Wiemy, że dochody bieżące w samorządach układają się różnie, a to jest właśnie wydatek bieżący, który jest na działalność bojową i – po pierwsze – niesamowicie odciąża budżet, ale przede wszystkim pomaga druhom, którzy są zawsze na pierwszej linii strzału. To jest bardzo sprawna, prężna jednostka licząca mnóstwo wyjazdów – dodawał Marcin Kiwior.

Dodajmy, że jednostka OSP w Skrzyszowie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LO
LO 22.01.2022, 23:08
a gdzie Pan Wicemister taki kożuch kupił?

Pozostałe