Dla kogo "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy"?

  • 19.01.2022, 16:10 (aktualizacja 19.01.2022, 16:13)
  • Zbigniew Filar
Dla kogo "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy"?
Od nowego roku w palecie świadczeń rodzinnych pojawiła się nowa pozycja.

Jest to tak zwany „Rodzinny kapitał opiekuńczy” i stanowi element Polskiego Ładu.

Świadczenie to podobnie jak 500+ jest przyznawane na wniosek i również możemy się o nie starać wyłącznie drogą elektroniczną. Dla tych z opiekunów, którzy nie posiadają konta na PUE ZUS lub mają wątpliwości co do sposobu składania wniosków, przygotowano odpowiednie wsparcie.

Kwota wsparcia, jaką przewiduje program, wynosi 12 tysięcy złotych na dziecko i o tym, w jaki sposób zostanie wypłacona, decyduje wnioskodawca.

Jeżeli chodzi o liczbę dotychczas złożonych wniosków w powiecie, o tą formę wsparcia, to jest to już ponad 1400 wobec 1500 uprawnionych. W samym mieście Mielcu złożono ponad 600 wniosków.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe