Kryminalni zatrzymali kłusownika ptaków z Tarnowa

  • 19.01.2022, 15:09 (aktualizacja 19.01.2022, 15:13)
  • KMP Tarnów
Kryminalni zatrzymali kłusownika ptaków z Tarnowa
Zamiast na wolności żyły w ciasnych klatkach. Pozbawione swobody i naturalnego środowiska miały cieszyć oko kłusownika. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 62-letniego mieszkańca miasta Tarnowa, przetrzymującego ptaki chronione przez prawo.

Kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód wpadli na trop kłusownika, który wyłapywał rzadkie gatunki ptaków i więził je w klatkach. 12 stycznia br. policjanci w budynku gospodarczym, na terenie wytypowanej posesji zabezpieczyli kilka klatek, z gatunkami podlegającymi ochronie. Wśród nich znalazły się dwie zięby, czyż oraz szczygieł.

Podczas wykonywanych na miejscu czynności, policjanci znaleźli także twz. żywołapkę – metalową konstrukcję ułatwiającą wabienie i nielegalne pozyskiwania ptaków. Usytuowana została ona na sąsiedniej posesji. Towarzyszący mundurowym funkcjonariusze straży leśnej nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z gatunkami ptaków objętych ścisłą ochroną prawa.

62-latek został zatrzymany do dyspozycji służb. Niedługo potem usłyszał zarzut z artykułu 127a Ustawy o ochronie przyrody, czyli wejścia w posiadanie okazów objętych ochroną gatunkową, za co grozi od trzech miesięcy do lat pięciu lat pozbawienia wolności.

Uratowane ptaki zostały wypuszczone i odzyskały wolność.

KMP Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sok
sok 19.01.2022, 16:29
boże czym ta policja się zajmuje - jaki kłusownik ? przecież ich nie zabijał

Pozostałe