Ilu Tarnów ma mieszkańców?

  • 18.01.2022, 16:25
  • Gabriela Kudła
ilu-tarnow-ma-mieszkancow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowski Wydział Spraw Obywatelskich podał dane dotyczące mieszkańców Tarnowa w 2021 roku. Był to kolejny rok, w którym spadła liczba zameldowanych osób.

 - Według tutaj prowadzonych rejestrów ewidencji, mamy aktualnie 103 500 mieszkańców, którzy są zameldowani na pobyt stały i czasowy. W tym czasowych to jest 2000, a pozostali to już są na stałe zameldowani - mówiła Małgorzata Słomka - Narożańska, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich UMT. 


Dla porównania w ubiegłym roku zameldowanych w Tarnowie było ponad 105 tysięcy osób. 

 - Osoby, które przebywają w danym miejscu i mają zamiar przebywać dłużej, czyli tak, te 3 miesiące - jest jako taka granica przyjmowana - powinny udać się do urzędu i dokonać zameldowania. Zameldować się można osobiście, można przez e puap, czyli drogą elektroniczną, przy czym musi być oprócz wypełnionego wniosku osoby, która się melduje też potwierdzeniem uprawnień właściciela, czy zarządcy do tej czynności - dodała Małgorzata Słomka - Narożańska. 


Urzędnicy zwracają jednak uwagę na fakt, ze w Tarnowie mieszka dużo osób zameldowanych poza granicami miasta. 

 - Zameldowanie się tutaj w Tarnowie wiąże się, na pewno z możliwością, po pierwsze głosowania w Tarnowie, bo to jest jednak miejsce, w którym się mieszka, żyje. Można korzystać też z przywilejów karty mieszkańca, karty premium, która uprawnia do zniżek. Zameldowanie też jest potrzebne do pewnych czynności takich jak posiadanie konta czy innych rejestracji - wyjaśniła Małgorzata Słomka - Narożańska. 

Dodajmy, że na statystyki wpływa także liczba zgonów w mieście. W 2021 roku zmarło 1579 tarnowian. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe