Stanisław Bukowiec: "Proponujemy, żeby na chwilę obecną zawiesić funkcjonowanie Polskiego Ładu". Czy program zostanie odroczony?

  • 14.01.2022, 15:49
  • Gabriela Kudła
czy-polski-lad-zostanie-odroczony.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zmiany podatkowe i zwiększenie obciążeń podatkowych w postaci większej składki zdrowotnej doprowadzi do jeszcze większego zwiększenia inflacji i drożyzny w polskich sklepach-tak o polskim ładzie mówi opozycja. A o tym, w jaki sposób program ma wpływ na polską gospodarkę i przedsiębiorczość mówił podczas piątkowej konferencji Stanisław Bukowiec.

 -   Przedsiębiorcy - a uderzy to przede wszystkim w małych i średnich polskich przedsiębiorców będą sobie jakoś musieli poradzić w tej nowej rzeczywistości i pewnie większość z nich będzie musiała wprowadzić w cenach usług i w kosztach swojej działalności właśnie podniesiony podatek. Widzimy niepokojący trend, który od 1 stycznia 2022 roku już zafunkcjonował. Z bazy Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej wynika, że w pierwszym tygodniu nowego roku w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 53% zwiększyła się liczba firm, które albo zawiesiły, albo zlikwidowały swoją działaność - mówił Stanisław Bukowiec, poseł na Sejm RP. 

Oznacza to, że ponad 20 tysięcy małych i średnich polskich firm w tej chwili nie funkcjonuje, dlatego Porozumienie Jarosława Gowina apeluje o jak najszybsze zawieszenie Polskiego Ładu w części związanej ze zmianami podatkowymi. 

  - Pozostawmy kwotę wolną od podatku, pozostawmy drugi podniesiony próg podatkowy natomiast wszelkie inne zmiany, które zostały wprowadzone na szybko - tak naprawdę odpowiedzialność na wprowadzenie tych zmian została zrzucona na księgowe, kadrowe, na przedsiębiorców, którzy muszą poradzić sobie z tym problem. Przecież tak naprawdę te zmiany podatkowe zostały wprowadzone tak naprawdę miesiąc przed rozpoczęciem ich funcjonowania - dodał Stanisław Bukowiec. 

O tym, w jaki sposób program Polski Ład wpłynął na funkcjonowanie samorządów, mówił JanuszKwaśniak, wójt gminy Borzęcin. 

Przypomnijmy, ze  przepisy związane z Polskim Ładem weszły w życie od  stycznia 2022 roku.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe