Top 3 oczyszczaczy powietrza z jonizatorem w 2022 roku

  • 13.01.2022, 15:15 (aktualizacja 13.01.2022, 15:20)
  • “Artykuł zewnętrzny”
Top 3 oczyszczaczy powietrza z jonizatorem w 2022 roku
Jonizacja powietrza ma dość wszechstronny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Generowane jony nie tylko wspomagają oczyszczanie powietrza z alergenów (m.in. zarodników grzybów i pleśni), bakterii czy wirusów, ale również obniżają ciśnienie tętnicze, redukują poczucie senności i wspomagają koncentrację. Nic dziwnego więc, że coraz więcej producentów oczyszczacz sięga po technologię jonizacji w swoich urządzeniach. Jaki oczyszczacz powietrza z jonizatorem warto wybrać w 2022 roku?

 

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – 3 najbardziej polecane modele 

 

1. Klarta Stor 2 – duża wydajność oczyszczania, restrykcyjne 3 tryby auto, Wi-Fi i jonizator plazmowy ION Plasma Air

Klarta Stor 2 debiutowała pod koniec 2021 roku, zastępując udaną pierwszą generację modelu. Oczyszczacz powietrza z jonizatorem polskiej firmy cechuje się przede wszystkim imponującą wydajnością oczyszczania w atrakcyjnej cenie. CADR 600 m3/h w cenie niespełna 1400 zł

Klarta Stor 2, widok z przodu. Materiały klarta.pl

 

Dzięki obecności Wi-Fi i aplikacji mobilnej Smart Life – Smart Living, użytkownicy otrzymują możliwość tworzenia własnych, spersonalizowanych reguł pracy. Tzw. pełna automatyzacja to jednak nie jedyny przejaw inteligentnego charakteru sprzętu. Na wyróżnienie zasługuje także unikalna opcja 3 trybów automatycznych, dzięki którym łatwo dopasować pracę Klarty do aktualnych potrzeb czy pory dnia.

 

A jonizacja? Klarta Stor 2 oferuje jonizację plazmową ION Plasma Air, generującą trwałe, bipolarne jony tlenu i wodoru, przyśpieszające proces oczyszczania powietrza.

Cena oczyszczacza: 1399 zł

 

 

2. Sharp KC-D50 – świetny nawilżacz powietrza, jonizacja plazmowa Plasmacluster, mnogość funkcji, ale niewielka wydajność oczyszczania

Jeden z prekursorów oczyszczaczy powietrza z jonizatorem w Polsce. Firma Sharp jest zresztą pierwszą, która na taką skalę rozwinęła badania nad jonizacją powietrza w oczyszczaczach. Sharp KC-D50 to naprawdę udany, dobrze zbalansowany model oczyszczacza z nawilżaczem i jonizacją powietrza. Urządzenie posiada dość standardową wydajność oczyszczania – 306 m3/h. Dużo lepiej wygląda natomiast wydajność nawilżania – aż 600 ml/h.4

Sharp KC-D50EUW wraz z filtrem ewaporacyjnym oraz 2,5-litrowym zbiornikiem na wodę. Materiały własne Rankingu-Oczyszczaczy.pl 

 

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Sharp możemy polecić zwłaszcza alergikom oraz osobom borykającym się z chorobami zatok. Urządzenie dość szybko nawilży powietrze do optymalnego dla nas poziomu, który możemy wygodnie ustawić za pomocą higrostatu. Minusem oczyszczaczy powietrza Sharp jest dość pobłażliwa reakcja na smog – słaba reakcja czujników kurzu i dymu oraz łagodny algorytm oceny jakości powietrza.

Cena oczyszczacza: 1899 zł

 

 

3. Winix Zero Pro – dobra relacja ceny do możliwości, jonizacja plazmowa PlasmaWave, uciążliwy czujnik światła

Winix Zero Pro to również jeden ze starszych modeli oczyszczaczy powietrza z jonizatorem. Leciwa konstrukcja ma jednak swoje dwie zalety: prostotę oraz stosunkowo niską cenę. Oczyszczacz powietrza Winix dostępny jest bowiem w cenie 1149 zł, oferując wydajność oczyszczania na poziomie 470 m3/h. Urządzenie sprawdzi się więc w pomieszczeniach do ok. 50-55 m2. 

 
Winix Zero Pro, materiały producenta

 

Jednym z głównych atutów oczyszczacza powietrza Winix jest technologia jonizacji Plasmawave. Urządzenie wyposażone jest również w sensor VOC/LZO (lotnych związków organicznych oraz w czujnik pyłów i światła. O ile do działania czujnika pyłów nie można mieć zastrzeżeń, o tyle czujnik światła destabilizuje pracę pozostałych sensorów. W trybie automatycznym urządzenie zmniejsza swą moc, gdy tylko zrobi się ciemno, nie zważywszy na stężenie zanieczyszczeń w otaczającym powietrzu.

Cena oczyszczacza: 1149 zł

“Artykuł zewnętrzny”

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe