Żyje dzięki przypadkowemu przechodniowi i policjantom

  • 13.01.2022, 12:20 (aktualizacja 13.01.2022, 12:33)
  • KMP Tarnów
Żyje dzięki przypadkowemu przechodniowi i policjantom

Gdyby nie reakcja Pana Mateusza i pomoc policjantów nie doczekałby do rana. Ty też możesz pomóc – wystarczy jeden telefon

Bardzo dziękujemy mieszkańcowi gminy Radłów, który widząc leżącego wieczorem bezwładnie na chodniku mężczyznę, wykręcił numer alarmowy i powiadomił służby. Gdyby nie jego telefon i skuteczna reakcja ze strony policjantów z Żabna, znajdujący się pod wpływem alkoholu mężczyzna, nie przetrwałby nocy. 

Widok leżącego w Ilkowicach na chodniku poruszył przypadkowego przechodnia do tego stopnia, że nie był w stanie przejść obojętnie, wobec potrzebującego wsparcia mężczyzny. Gdyby to zrobił i przeszedł bez reakcji, panujący mróz z pewnością nie pozwoliłby mężczyźnie doczekać rana.

Powiadomił służby, dzięki czemu na miejsce dotarł policyjny patrol z komisariatu w Żabnie. Mundurowi zajęli się panem, z którym kontakt słowny, ze względu na wypity alkoholu był praktycznie niemożliwy, a ponieważ upadając zranił się w głowę, wezwali pogotowie ratunkowe. Oczekując na przyjazd medyków policjanci ustalili tożsamość i miejsce zamieszkania poszkodowanego, który jak się okazało jest osobą bezdomną, pomieszkującą samotnie w sąsiedniej miejscowości.

Tym razem wszystko skończyło się dobrze. 42-latek trafił do tarnowskiego szpitala i na czas otrzymał niezbędną pomoc. Żyje dzięki przypadkowemu przechodniowi i policjantom.

Mróz nie odpuszcza i nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie odpuścił. Na kolejne noce synoptycy prognozują temperatury spadającą poniżej zera. Pozostawione w tych warunkach same sobie osoby samotne lub nietrzeźwe, nie mają szansy przetrwać. Tą szansą dla nich jesteś ty, my, każdy z nas.

Każdy może uratować komuś życie – wystarczy jeden telefon 112

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe