Więcej ślubów, ale też więcej rozwodów. Znamy statystyki Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie

  • 13.01.2022, 11:32
  • Gabriela Kudła
wiecej-slubow-ale-tez-wiecej-rozwodow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Więcej ślubów, ale też więcej rozwodów - takie informacje statystyczne podał Urząd Stanu Cywilnego w Tarnowie. Mimo że rok 2020 dla młodych par przygotowujących się do ceremonii ślubnej ze względu na pandemie i obostrzenia był naprawdę ciężki, to w 2021 roku liczba wydanych aktów małżeństwa nie była zaskakująco większa.

W roku 2021, zarejestrowaliśmy 714 aktów małżeństw, no również są tutaj oczywiście wpisy aktów zagranicznych. Jeżeli chodzi o śluby cywilne, udzieliliśmy z moim zastępca 249 ślubów cywilnych natomiast małżeństw konkordatowych na terenie Tarnowa i gminy Tarnów było 298. W porównaniu z rokiem 2020 to mogę powiedzieć, że sporządziliśmy 650 aktów małżeństwa i małżeństw cywilnych było 238, natomiast konkordatów było 315 - mówiła Beata Idziniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie.

Oznacza to ze w 2021 roku zmalała liczba ślubów konkordatowych, natomiast nieco wzrosła liczba ślubów cywilnych.

 - 
Teraz już coraz więcej osób może uczestniczyć w uroczystościach, może dlatego też tych ślubów w ogóle jest więcej, no i mają tutaj wpływ sporządzonych aktów również wpis aktów zagranicznych, ponieważ w tamtym roku były duże utrudnienia, jeżeli chodzi o komunikacje, czyli mniej osób przebywających za granicą mogło dostać się tutaj do Polski, natomiast w tym roku jak ktoś ma paszport covidowy, albo przeszedł COVID, może dostać się tutaj do kraju i dlatego więcej osób tutaj przybywa do Tarnowa również i rejestruje akty zagraniczne, czyli również te małżeństwa, które były zawierane za granicą - dodała Beata Idziniak. 


Zdecydowanie nie napawa optymizmem także liczba rozwodów, które zostały przeprowadzone w 2021.

 - 
Liczba rozwodów w 2021 roku to 259. W porównaniu z rokiem 2020 przeprowadziliśmy o 38 więcej rozwodów, czyli 2020 było 221 rozwodów. W 2021 roku było dwie separacje i jedno zniesienie separacji, natomiast 2020 było sześć separacji i dwa zniesienia separacji - wyliczała Beata Idziniak. 

Dodajmy, że śluby cywilne odbywają się w dniach wyznaczonych przez Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Ceremonie ślubne przeprowadzane są w tarnowskiej sali lustrzanej przy ulicy Wałowej 10. Wszystkie formalności związane z zawarciem związku małżeńskiego załatwia się jednak w siedzibie urzędu stanu cywilnego na ulicy Nowej w Tarnowie.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe