Tarnów. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

  • 12.01.2022, 15:19
  • Źródło: KMP Tarnów
Tarnów. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy
Wczoraj wieczorem w Tarnowie został ujęty i przekazany policjantom Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie 37-latek, który jechał swoim samochodem w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile.

Przed godziną 20 dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał informację od jednego z kierowców, którego zaniepokoiło zachowanie innego kierującego. Jego jazda mogła wskazywać na prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Po przekazaniu tej informacji kierowca kontynuował jazdę za osobową „renówką”. Jej kierowca jechał ulicą Spokojną, Nowodąbrowską i zjechał w ulicę Leszczyńskiego. Tutaj kierowca renault zatrzymał się, a jadący za nim mógł do niego podejść. Okazało się, że z samochodu od kierującego było czuć wyraźną woń alkoholu. Niedługo po tym, pojawili się policjanci tarnowskiej drogówki, którzy przeprowadzili badanie trzeźwości. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 3,4 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec Tarnowa, a osobą, która go ujęła był policjant krakowskiej drogówki, który w czasie wolnym od służby przebywał w Tarnowie.

Nietrzeźwy kierowca stracił swoje prawo jazdy, a dodatkowo wszczęto przeciwko niemu postępowanie, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

Wczoraj tarnowscy policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. W Łukanowicach nietrzeźwa 54-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego prowadziła swój samochód mając w organizmie niemalże 2,5 promila, a w Wojniczu 43-latek kierował pojazdem pomimo nałożonego na niego zakazu prowadzenia pojazdów, dodatkowo w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał prawie jeden promil alkoholu.

W każdy z opisanych przypadków zostały wszczęte postępowania w związku z naruszeniem artykułu 178a kodeksu karnego.

Źródło: KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe