Tarnów. Pierwszy etap rozbudowy ulicy Lwowskiej oficjalnie zakończony

  • 11.01.2022, 16:30
  • Gabriela Kudła
ulica-lwowska-oficjalnie-oddana-do-uzytku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Oficjalnie zakończono pierwszy etap rozbudowy jednej z największych arterii w mieście. Chodzi o ulicę Lwowską w Tarnowie, gdzie w ostatnim czasie w związku z remontami kierowcy spotykali się z niemałymi utrudnieniami. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji została poszerzona jednia do dwóch pasów, zrobiono większe rondo i ulepszono skrzyżowanie przy Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego. Stworzono także więcej miejsc parkingowych oraz nową pętlę autobusową.

Inwestycja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Ponad 55% środków pochodziło jednak z budżetu miasta. 
 
Głównymi założeniami przebudowy, która rozpoczęła się jeszcze w 2019 roku była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa oraz zwiększenie przepustowości drogi. 

Dodajmy, że miasto jeszcze w przyszłym roku planuje remont kolejnych dwóch odcinków ulicy Lwowskiej. Urzędnicy na ten cel chcą starać się o dofinansowanie z Polskiego Ładu i rezerwy   ministra infrastruktury. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe