Budowa obwodnicy Tuchowa prawie ukończona, jednak na jej oddanie do użytku trzeba będzie jeszcze poczekać

  • 10.01.2022, 16:16
  • Wioletta Zarębska
budowa-obwodnicy-tuchowa-prawie-ukonczona-jednak-na-jej-oddanie-do-uzytku-trzeba-bedzie-jeszcze-poczekac.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Budowa obwodnicy Tuchowa jest wykonana w 90 %, jednak czas jej oddania do użytku odsunął się w czasie. Wykonawca złożył pismo o przedłużenie terminu, jako powód wskazując ulewne deszcze, które wystąpiły w ubiegłym roku. Pierwotnie zakładano, że niespełna 3-kilometrową obwodnicę uda się wybudować do końca 2021 roku, nowy planowany termin zakończenia inwestycji to drugi kwartał bieżącego roku.

- Do zakończenia całości inwestycji zostało m.in. oznakowanie poziome, pionowe, warstwa ścieralna na całym odcinku oraz zakończenie warstwy wiążącej - tłumaczyła Agnieszka Ćwiertniewicz, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Wojewódzkich. 

Przez ostatnie dwa i pół tygodnia na placu budowy było pusto, wykonawca w tym czasie miał przerwę od prac.

- Od 23 grudnia do 9 stycznia wykonawca przebywał na przerwie świątecznej od prac. W pierwszej kolejności kiedy teraz przystąpi do prac w zależności od pogody zostanie wykonany montaż oświetlenia - dodawała rzeczniczka prasowa ZDW. 

Obecnie nie ma utrudnień związanych z budową obwodnicy Tuchowa. Na niespełna 3-kilometrowym odcinku wykonano trzy ronda, wiadukt, przy ulicy Ryglickiej umocniono też wał przeciwpowodziowy. Nowa trasa zostanie włączona w ciąg drogi wojewódzkiej nr 977.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe