Tarnów. Ceny za ciepło z MPEC-u pójdą w górę

  • 10.01.2022, 12:29
  • Wioletta Zarębska
tarnow-ceny-za-cieplo-z-mpec-u-pojda-w-gore.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy Tarnowa, którzy korzystają z ciepła z MPEC-u muszą liczyć się z podwyżką. Jak informuje prezydent Roman Ciepiela w miesiącach luty, marzec należy się spodziewać wzrostu cen o 20 %. Jest to związane z kosztami, jakie miejska spółka poniosła w związku z zakupem koniecznych świadectw energetycznych.

- To są niezbędne dokumenty do zgodnej z prawem emisji gazów cieplarnianych, te lawinowo wzrosły. Wracając do cen w MPEC-u w tym roku spodziewany jest wzrost o 20 %, to może się wydarzyć w lutym lub marcu, ale jeszcze raz podkreślam – tylko i wyłącznie z powodu wzrostu świadectw emisji gazów cieplarnianych – tłumaczył Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Równocześnie prezydent Tarnowa uspokaja, że wzrost cen za gaz nie wpłynie na rachunki za ciepło.

- Przy tak rosnących cenach gazu kotły gazowe zostały wyłączone i w tej chwili produkowane jest ciepło wyłącznie z węgla. Zapasy węgla mamy przynajmniej do późnej jesieni przyszłego roku, a więc tu jesteśmy zabezpieczeni. Chociaż trzeba przyznać, że końcem roku bardzo zaburzyły się dostawy węgla i nie otrzymaliśmy dwóch wahadeł. Jest problem w kopalniach, które nie nadążają, czy nie sa w stanie zaspokoić potrzeb szczególnie tych energetycznych dużych odbiorców – wyjaśniał prezydent miasta Tarnowa.

Przypomnijmy, że ceny za ciepło z MPEC-u wzrosły także w ubiegłym roku, wtedy podwyżka wyniosła 10 %.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
123
123 17.01.2022, 13:26
Tusk rowniez to podpisal,mogli oboje w Brukseli zawetowac oblakanczy pakiet klimatyczny i zatrzymac to brukselskie szalenstwo i nie zrobili tego ani razu bo Polske i polakow maja w d
Małopolska
Małopolska 10.01.2022, 15:07
Panie Ciepiela proponuję zorganizować konferencję z Panią Augustyn i wytłumaczenie - co podpisała Kopaczowa !!!! Dlatego będą płacić więcej za wszystko !!!

Pozostałe