Region. Kominiarze się szczepią!

  • 07.01.2022, 11:47
  • Wioletta Zarębska
region-kominiarze-sie-szczepia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szczepią się i zachęcają do tego innych. Międzywojewódzki Cech Kominiarzy daje dobry przykład w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo. Kolejną, trzecią dawkę szczepionki przedstawiciele tej organizacji przyjęli w ośrodku zdrowia w Nowodworzu.

- Międzywojewódzki Cech Kominiarzy z nowym rokiem 2022 rozpoczyna akcję wśród kominiarzy zaszczepmy się, bo chronimy siebie oraz naszych bliskich przed zakażeniem COVID-19. Im więcej się nas zaszczepi, to szybciej osiągniemy odporność populacyjną i szybciej wrócimy do normalności, co oznacza odejście od masek, swobodne spotykanie się z rodziną i znajomymi, powrót dzieci do szkół, poprawa jakości życia – apelował Wiesław Zabawa, prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy.

- Dzisiaj szczepimy tu w ośrodku kominiarzy, którzy stwierdzili, że spotykają się bardzo wieloma ludźmi w swojej pracy i przemieszczają się między różnymi osobami i mogą narażać te osoby, na niestety zakażenie, tak jak i swoje rodziny, ponieważ oni też mogą być zakażeni, dlatego chcą się szczepić – wyjaśniał Marek Marendziak, lekarz rodzinny w NZOZ Medicum w Nowodworzu.

W ośrodku w Nowodworzu od roku czasu można przyjąć preparat przeciw koronawirusowi. Utworzono tu Narodowy Punkt Szczepień, z którego do tej pory skorzystało ponad 10 tysięcy mieszkańców regionu.

- Warto się szczepić dlatego, że osoby zaszczepione, które w tej chwili chorują jest ich znacznie mniej, ale również chorują łagodniej. Niestety ten nowy wirus bardzo infekuje całe rodziny, przedtem tego nie było – było tak, że ktoś w domu choroba, ale pozostali członkowie rodziny nie chorowali, w tej chwili jeżeli ktoś na niego choruje, to cała rodzina choruje – tłumaczył lekarz Marek Marendziak.

Dla kominiarzy to ważne by dbać o zdrowie i być odpornym na wirusa, bo w ich zawodzie koniecznością jest spotykanie wielu osób i odwiedzanie dużej liczby domów.

- Kominiarze w ciągu roku odwiedzają tysiące mieszkań. Dla nas jest ważne żeby nie zarażać innych covidem-19 – dodawał Wiesław Zabawa, prezes MCK.

Na terenie kraju jest około 5 tysięcy kominiarzy. Międzywojewódzki Cech Kominiarzy szczepienia chce propagować wśród przedstawicieli swojej branży, ale także wśród mieszkańców regionu dając przykład, że warto się szczepić.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe