Tytuł "Polityka roku 2021"? W Polsce zasługuje na niego niewielu

  • 05.01.2022, 10:00 (aktualizacja 05.01.2022, 10:21)
  • News4Media
Tytuł "Polityka roku 2021"? W Polsce zasługuje na niego niewielu iStock
"Człowiek, który najlepiej działał, zrobił najwięcej w interesie kraju, społeczeństwa, ludzi takich jak Pan (-i)". Polityka o takiej charakterystyce miał wyłonić sondaż przeprowadzony przez Centrum Badania Opinii Społecznej. Wynik ankiety jest zaskakujący.

„Nie wiem, nie znam się…”

Podobnie, jak w ubiegłym roku, agencja CBOS przeprowadziła badanie, dzięki któremu Polacy mieli wskazać człowieka zasługującego na miano polityka roku 2021. Ankietowani mieli za zadanie zaproponować nazwisko samodzielnie. Kandydat w ich ocenie miał odznaczać się szczególnym zaangażowaniem w dobro kraju i społeczeństwa. Okazało się jednak, że przeważająca liczba uczestników sondażu nie wskazała żadnej sylwetki. Aż 29 proc. respondentów uznało, że nie orientuje się, nie interesuje i nie umie wyrazić swojego zdania w tej kwestii. 27 proc. z nich uważa, że na taki tytuł nie zasłużył nikt. 1 proc. ankietowanych odmówiło udzielenia odpowiedzi bez podania przyczyny.

Najlepsi z mniejszości

Spośród wyłonionych polityków, pierwsze miejsce na podium przypadło premierowi Mateuszowi Morawieckiego, który zdobył 10 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda z 8 punktami procentowymi. Czołówkę zamykają ex aequo Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Donald Tusk i Jarosław Kaczyński – każdy z nich cieszy się uznaniem 4 proc. badanych.

Po 1 procencie przypadło z kolei Mariuszowi Błaszczakowi, Krzysztofowi Bosakowi, Grzegorzowi Braunowi, Tomaszowi Grodzkiemu, Adamowi Niedzielskiemu oraz Januszowi Korwinowi – Mikkemu. Pozostałe 3 proc. o to odpowiedzi, w których padło 36 innych nazwisk.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe