Ponad tysiąc kierowców straciło prawo jazdy w Tarnowie i powiecie tarnowskim

  • 29.12.2021, 10:21
  • Źródło: KMP Tarnów
Ponad tysiąc kierowców straciło prawo jazdy w Tarnowie i powiecie tarnowskim…
Tylko w 2021 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali 1124 prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Zbyt szybka jazda to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków drogowych, stąd zdecydowane działania tarnowskiej policji mające na celu eliminowanie z dróg piratów drogowych. Kierujący, którzy w terenie zabudowanym rozpędzają się o więcej niż 50 km/h muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, wysoką grzywną oraz 10 punktami karnymi.

Tendencję wzrostową w ilości zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym obserwujemy od kilku lat. Coraz więcej kierujących lekceważy przepisy i traci czasowo prawo jazdy. Z tej przyczyny, w 2018 roku tarnowscy policjanci zatrzymali 226 praw jazdy, w 2019 roku 440, a w ubiegłym roku 781 kierowców musiało pożegnać się z prowadzeniem samochodu na 3 miesiące.

Przypominamy, że: 
• przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na 3 miesiące;
• jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;
• natomiast jeżeli dana osoba, po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej).

Źródło: KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe