Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Tarnowa

  • 23.12.2021, 23:31
  • Gabriela Kudła
zmiana-na-stanowisku-wiceprezydenta-tarnowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Duże zmiany szykują się od nowego roku w tarnowskim magistracie. Po 7 latach ze stanowiskiem zastępcy prezydenta Tarnowa żegna się Dorota Krakowska. Taką decyzję podjęto w związku z powstaniem w Tarnowie Centrum Usług Społecznych, którego dyrektorem zostać ma właśnie obecna wiceprezydent.

 - Jednostka jest nowa, natomiast to jest forma zintegrowania wszystkich dotychczasowych działań w zakresie polityki społecznej, MOPS będzie tylko częścią tych usług społecznych. W urzędzie zostały już zlikwidowane: wydział zdrowia, wydział mieszkalnictwa. To właśnie to centrum będzie obsługiwało mieszkańców we wszystkich sprawach, nie tylko tych związanych z kryzysem, z taką oczywistą potrzebą wsparcia w sytuacji trudnej, ale i normalnych codziennych sprawach, które mieszkańcy chcą i powinni załatwiać w urzędzie uzyskiwać pomoc i wsparcie - wyjaśnił Roman Ciepiela, prezydent miasta Tarnowa. 

Stanowisko zastępcy prezydenta obejmie Bogumiła Porębska, która obecnie jest dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.

 - Będzie zajmowała się nie tylko edukacją, ale również sportem i w ten sposób sport młodzieżowy, głównie sport młodzieżowy będzie nieco bliżej edukacji. Mam nadzieje, że to rozwiązanie pomoże nam jeszcze bardziej rozwinąć różne formy edukacji, zintegrować je. Pani Bogumiła Porębska jest na porządku oświatowym, prowadzi od lat sprawy tarnowskiej edukacji. Dzisiaj będzie w pozycji zastępcy prezydenta miała jeszcze większe możliwości - dodał Roman Ciepiela. 

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia, od wtedy także rozpocznie swoją działalność Centrum Usług Społecznych.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe