Mandat za brak maseczki. Straż Miejska zapowiada wzmożone kontrole

  • 22.12.2021, 13:36
  • Daria Kurczab
mandat-za-brak-maseczki-straz-milejska-zapowiada-wzmozone-kontrole.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W związku z nasilającą się liczbą zakażeń koronawirusem Straż Miejska w Tarnowie przeprowadza kontrole obowiązku zasłaniania ust i nosa – zwłaszcza w autobusach i galeriach. Strażnicy mają prawo karać mandatami osoby, które odmawiają noszenia maseczki w miejscach publicznych.

- Większość osób stosuje się do tego typu wymagań, czyli zakłada maseczkę prawidłowo na usta i nos. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy mieszkańcy z sobie wiadomych tylko powodów nie chcą zasłaniać tych ust i nosa. Rzadko, ale zdarzają się też sytuacje, że nie przestrzegają tych dystansów 1,5 metrowych – mówił Rober Żurek Naczelnik Oddziału Patrolowo - Interwencyjnego w Straży Miejskiej w Tarnowie

Mieszkańcy, którzy uparcie będą odmawiać zasłaniania ust i nosa, muszą się liczyć z możliwością otrzymania mandatu w wysokości nawet do 500 zł.

- My ze swej strony staramy się dyscyplinować mieszkańców. Jeżeli ktoś niestety uporczywie nie chce założyć, to wtedy mamy narzędzia w formie mandatów karnych, czy też wniosków do sądów, których niestety czasami musimy korzystać – dodaje Rober Żurek Naczelnik Oddziału Patrolowo - Interwencyjnego w Straży Miejskiej w Tarnowie.

Tarnowska Straż Miejska w ostatni weekend przeprowadziła ponad sto kontroli.

- Mandaty od tego momentu, kiedy Wojewoda wydał zarządzenie dotyczące wspólnych patroli z policją, to mieliśmy ponad 60. Jest dużo wniosków do sądu. Niestety zdarzają się też oczywiście pouczenia. My ze swej strony dokładamy wszelkich starań, żeby jednak mieszkańcy zrozumieli i wykazali się taką empatią. Miejmy nadzieję, że wspólne wysiłki państwa i nasze i naszych mieszkańców spowodują, że tych zakażeń będzie troszeczkę mniej - podkreślał Rober Żurek Naczelnik Oddziału Patrolowo - Interwencyjnego w Straży Miejskiej w Tarnowie.

Konieczność zasłaniania ust i nosa reguluje prawo, a konkretnie kodeks karny, który upoważnia funkcjonariuszy do interwencji. – Strażnik Miejski ma prawo, a wręcz obowiązek wylegitymować obywatela i za takie wykroczenie rozliczyć.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hhhh
Hhhh 26.01.2022, 14:26
Z jakiego paragrafu ???
Kowal
Kowal 24.12.2021, 14:40
Policja zamiast pilnować wieczorem porządku na osiedlach to łazi po ciepłych galeriach wlepiając mandaty zwykłym mieszkańcom.
Jonasz
Jonasz 23.12.2021, 23:31
Totalna bzdura. Te pseudo maseczki w żaden sposób nie wpływają na liczbę zakażeń. Współczuję tym co muszą egzekwować tak idiotyczne, jawnie niekonstytucyjne prawo.

Pozostałe