Szczucin. 16-latek rozpylił gaz pieprzowy w szkole

  • 20.12.2021, 15:31
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
Szczucin. 16-latek rozpylił gaz pieprzowy w szkole OSP Szczucin
Ewakuacją ponad 200 osób skutkowało rozpylenie w jednej ze szkół w Szczucinie gazu pieprzowego przez 16-latka. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich

Do zdarzenia doszło w piątek (17.12.br.) po godz. 11, w jednej ze szkół w Szczucinie. Według zgłoszenia w toaletach szkolnych rozpylona została nieznana substancja powodująca kaszel wśród młodzieży. Decyzją dyrektora placówki oświatowej uczniowie zostali ewakuowani z budynku na czas jego sprawdzenia przez strażaków oraz policjantów. Mundurowi nie stwierdzili zagrożenia dla życia i zdrowia, a rozpyloną substancją okazał się gaz pieprzowy. Po przewietrzeniu pomieszczeń młodzież powróciła na lekcje. Szczucińscy policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku przeprowadzonych czynności ustalili, że odpowiedzialny za to zdarzenie jest jeden z uczniów szkoły. W plecaku 16-latka znaleźli puszkę z gazem pieprzowym. Ponieważ sprawa dotyczy osoby nieletniej, sprawą wybryku chłopca zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe