Utrudnienia w centrum Tarnowa. Ulica będzie zamknięta przez 3 miesiące

  • 13.12.2021, 16:55
  • Gabriela Kudła
remont-ul-krasinskiego-w-tarnowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kierowcy na co dzień podróżujący ulicą Krasińskiego w Tarnowie będą na dłuższy czas musieli uzbroić się w cierpliwość bowiem kilka dni temu rozpoczął się tam generalny remont. Obecnie drogowcy działają na odcinku pomiędzy ulicami Mościckiego i Krakowską, a w związku z całkowitą wymianą nawierzchni droga została zamknięta dla ruchu.

 - To jest kolejna inwestycja, która w tym roku została zapoczątkowana przez zarząd dróg i komunikacji. Udało pozyskać się środki finansowe na ten cel, dlatego też okres, w którym rozpoczynamy tę inwestycję też nie jest przypadkowy, bo żeby można było pozyskać środki zewnętrzne jak najszybciej tę inwestycję należy zrealizować - mówił Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.


Urzędnicy zapewniają, że prace na zamkniętym odcinku nie powinny trwać dłużej niż 3 miesiące.    

 - Na pozostałym odcinku ulicy Krasińskiego roboty będą prowadzone połówkowo, czyli równocześnie będzie prowadzony ruch i realizowane prace. Oczywiście będzie to wymagało likwidacji pasa postojowego, dlatego też ten odcinek w momencie kiedy będzie realizowany zostanie pozbawiony takiej opcji pozostawienia samochodów przez kierujących pojazdami - dodał Artur Michałek.

Kierowcy w pełni wyremontowaną ulicą Krasińskiego pojechać mają już w połowie 2022 roku. Cała inwestycja ma kosztować  2,5 miliona złotych, z czego połowa została dofinansowana ze środków zewnętrznych.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe