Tarnowski MORD chce kupić nowe samochody egzaminacyjne

  • 09.12.2021, 15:57
  • Gabriela Kudła
mord-kupi-nowe-samochody.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowe samochody egzaminacyjne - takie plany na przyszły rok ma Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, który chce wymienić wszystkie pojazdy osobowe, służące do przeprowadzania egzaminów na kategorie B. Ogłoszenie przetargu planowane jest na początku 2022 roku. Na razie nie wiadomo jednak jakie auta zastąpią służące obecnie do egzaminowania Skody.

 - Mamy w planach założone to, że te samochody zostaną wymienione, ale rynek może to zweryfikować.  Nie ukrywam tutaj, że właściciele szkół -w większości- chciałoby, żeby te samochody zostały zmienione z tego względu, że obecny model nie jest produkowany, więc nie są w stanie kupić już nowego modelu takiej samej skody jak my mamy natomiast ośrodki szkolenia rocznie robią dużo większy przebieg niż my. Jest to przebieg nawet 7/8 krotnie większy rocznie niż my, więc oni też oczekują, że te samochody zmienimy - mówił Paweł Gurgul, dyrektor Małopolskiego Ośrdoka Ruchu Drogowego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, samochody mogą być wymieniane po czterech latach użytkowania. Tarnowski MORD zamierza dokupić jeszcze dwa pojazdy, by skrócić czas oczekiwania na egzamin. 


Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie ma już zabezpieczone fundusze na ten cel, a dotychczas użytkowane samochody po zakupie nowych mają zostać sprzedane. 


Nowe samochody zastąpią  pojazdy tego dealera, który podczas przetargu przedstawi najkorzystniejszą ofertę. Wiadomo jedynie, że auta powinny być w czerwonym kolorze, by wyróżniały się w ruchu drogowym.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe