Gmina Tarnów. Święty Mikołaj z wizytą u przedszkolaków

  • 09.12.2021, 13:27
  • Gabriela Kudła
swiety-mikolaj-w-wizyta-u-przedszkolakow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nikt tak nie czeka na świętego Mikołaja jak dzieci. Ten wraz ze swoimi pomocnikami i workiem prezentów odwiedził przedszkolaków z gminy Tarnów. Maluchy z ogromną radością przywitały ulubionego świętego śpiewając mu piosenki i recytując wierszyki.

 - Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci przedszkolne w gminie Tarnów. Dowiedziałem się, miałem taką informację od pań w szkole, dowiedziałem się również od rodziców, że wszystkie dzieci w gminie Tarnów zasługują na to, żeby dostać, tak jak w każdym roku prezenty. I takie prezenty są. W przypadku naszej gminy będą to prezenty - przede wszystkim słodycze, ale również przygotowaliśmy niespodziankę - mówił Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów. 

Władze gminy Tarnów zadbały o to, żeby wizyta świętego Mikołaja była niezwykła i długo zapamiętana przez przedszkolaków. 

- Święty Mikołaj przyjedzie również z występem dla dzieci i te występy odbywają się w każdym przedszkolu w gminie Tarnów. Każdy z nas kiedyś był dzieckiem i pamięta jak przyżywał ten czas grudniowy, patrząc na pierwszy śnieg i to się właśnie kojarzyło też ze świętym Mikołajem i ten Mikołaj przybywał set lat temu, tak i przybywa również teraz. Może zmieniają się teraz warunki atmosferyczne może nie ma aż tak dużo śniegu i on nie przyjedża saniami, może w innej formie, nawet samochodem ale jest, w każdym roku jest - dodał Grzegorz Kozioł. 

W związku z tym, że święty Mikołaj nie jest w stanie odwiedzić wszystkich  w jednym dniu jego wizyty zostały rozłożone w czasie. W dniu dzisiejszym zagościł między innymi w przedszkolu w Porębie Radlnej. 

 - Dzieci w naszej szkole są cudowne, piękne, grzeczne, dużo pracują, dużo uczące się i zasługują na Mikołaja. Przygotowania do spotkania z Mikołajem trwały już kilka dni. Dzieci są bardzo oczekujące, bardzo zdenerwowane i czekają na tę chwilę - powiedziała Krystyna Olszówka-Łępa, dyrektor Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego w Porębie Radlnej. 

Obecny w placówce w Porębie Radlnej św. Mikołaj już zapowiedział, że jeśli tylko dzieci będą grzeczne, odwiedzi je w przyszłym roku.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe