Tarnowianin uznany przez sąd za winnego po tym jak uszkodził motoparalotnię. Prezes Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej uważa, że kara jest zbyt niska

  • 08.12.2021, 18:36
  • Gabriela Kudła
wyrok-w-sprawie-niebezpiecznego-incydentu-na-lotnisku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Swój finał w Sądzie Rejonowym w Tarnowie znalazła sytuacja z tegorocznych wakacji, kiedy to na tarnowskim lądowisku doszło do poważnego zdarzenia, podczas którego jeden z mieszkańców wtargnął motocyklem z zasłoniętymi rejestracjami na teren lotniska usiłując zniszczyć składaną po locie paralotnię. Kiedy sprawcy się to nie udało skierował się w stronę wózka motoparalotni, po czym uszkodził go wyrywając instalację paliwową.

 - W tej sprawie, prokuratura rejonowa w Tarnowie, skierowała akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi W. Oskarżonemu zarzucono, że w czerwcu tego roku umyślnie dokonał uszkodzenia motoparalotni powodując straty w wysokości 900 zł. Jest to wyrok nakazowy, tego typu wyroki wydaje się wtedy, kiedy okoliczności popełnienia czynu oraz wina sprawcy nie budzą wątpliwości, sąd więc uzna, że w tej sprawie zachodzą takie właśnie przesłanie - mówił Mieczysław Sienicki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

W związku z tym sąd uznał  Łukasza W. winnym zarzuconego mu czynu.

 - Sąd wymierzył mu karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych, po 30 złotych każda, a więc 3 tysiące złotych. Jednocześnie orzekł obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę pokrzywdzonemu kwoty 900 zł - dodał Mieczysław Sienicki.
 

Z decyzją sądu nie zgadza się jednak prezes Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej, który złożył już odwołanie.

 - Obrazuje to jak bezkarność na takim początkowym etapie zachowań takich, powiedzmy z pogranicza dręczenia czy stalkingu, doprowadza do dalszego rozwoju, takiej zuchwałości sprawcy, gdzie on czuje się w dalszym ciągu bezkarny. Kara, biorąc pod uwagę zarobki oskarżonego jest rażąco niska w naszej ocenie, będziemy się starać, żeby ta kara była zdecydowanie bardziej dla niego dotkliwa, tymabrdziej, że zuchwałość czynu i to, że jest to poprzedzone ciągiem dręczenia też tego pana, bez wątpienia pozwalają na większy wymiar kary - powiedział Jan Dolasiński, prezes Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej. 

Dodajmy, że całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu. W chwili zdarzenia na terenie lotniska byli również świadkowie.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maestro88
Maestro88 09.12.2021, 18:19
Znam tego Pana Łukasza W. Do normalnych nie należy. Czasem spokojny a czesem pobudzony i oczy na wierzchu. Wg mnie taka kara to kpina.

Pozostałe