Coraz bliżej Centrum Sportowego w Lisiej Górze

  • 07.12.2021, 15:31
  • Gabriela Kudła
centrum-sportu-w-lisiej-gorze-coraz-blizej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Lisiej Górze powstaje Centrum Sportu. Będzie to nowoczesny obiekt, z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, bieżnia lekkoatletyczna wokół boiska i pełną infrastrukturą. Nowe centrum będzie miejscem rozgrywek nie tylko miejscowego Klubu Orzeł Lisia Góra. Docelowo w obiekcie odbywać mają się wydarzenia zarówno sportowe, jak i rekreacyjne i kulturalne.

 - Będzie ona służyła wszystkim jednostkom organizacyjnym, będzie służyła wszystkim klubom sportowym, wszystkim mieszkańcom na terenie gminy Lisia Góra. Będą mogli korzystać wszyscy, ponieważ boisko jest pełnowymiarowe, będą też mogli tam trenować, nawet pierwszo ligowe lub ekstraligowe drużyny - mówił Piotr Miotła, zastępca wójta Lisiej Góry

Przewidywany planowany  termin oddania do użytku obiektu to przełom maja i czerwca 2022 roku.  

 - Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, mieliśmy problem z nawierzchnią, z tego względu, że był tam teren bardzo podmokły, były wykonywane badania geologiczne, ale teraz został zagęszczony i na dzień dzisiejszy jest już utwardzana nawierzchnia. Myślę, że jeszcze w tym roku ta nawierzchnia zostanie położona - dodał Piotr Miotła. 

Koszt inwestycji to około 7 milionów złotych. 

 - Z Ministerstwa Sportu otrzymaliśmy tu 3.4 mln zł, a dodatkowe środki to są środki własne gminy Lisia Góra - mówił Piotr Miotła. 

Tuż obok Centrum Sportu planowo powstać ma także budynek a w nim pomieszczenie szatniowe, sanitarne i siłownia dla mieszkańców gminy. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Józef
Józef 07.12.2021, 17:24
A dojazd taki że sie ledwo dwa samochody osobowe się mijają (odcinek kolo szkoły) i jeszcze dostawcy muszą stać na środku drogi i blokować ruch bo szkola nie ma od strony ulicy sportowej normalnego podjazdu.

Pozostałe