Akcja „Bezpieczny przejazd” w Rzezawie

  • 06.12.2021, 15:23
  • KPP Bochnia
Akcja „Bezpieczny przejazd” w Rzezawie
Jakie są główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych? Między innymi ten temat omawiali policjanci bocheńskiej drogówki w trakcie działań profilaktycznych mających miejsce przy przejeździe kolejowo-drogowym w Rzezawie. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych rozdawali ulotki informacyjne, odblaski i co najważniejsze przypominali kierowcom o obowiązku prawidłowego zachowania na przejeździe kolejowym.

W piątek ( tj. 3 grudnia ), w godzinach porannych przy przejeździe kolejowo-drogowym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych prowadzili działania w ramach akcji „Bezpieczny przejazd”.Przez kilka godzin funkcjonariusze oraz reprezentanci PKP, wręczali ulotki informacyjne z zasadami określającymi sposób prawidłowego zachowania się na przejeździe kolejowo-drogowym oraz w jego obrębie. Funkcjonariusze przypominali kierowcom pojazdów o istotnym niebezpieczeństwie związanym z nieprzestrzeganiem tych przepisów. Konsekwencje zaczynają się na mandacie karnym, a kończą na utracie zdrowia lub życia. Bocheńscy mundurowi regularnie prowadzą podobne akcje w tym miejscu.

Jakie są główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych ?
- Brak reakcji na znak drogowy „STOP”
- wjazd na przejazd z rogatkami w trakcie ich zamykania
- omijanie slalomem półrogatek
- brak reakcji na sygnalizację świetlną i dźwiękową zabraniającą wjazdu na przejazd
- wjazd na przejazd mimo zbliżającego się pociągu
- wjazd na przejazd mimo braku możliwości do kontynuowania jazdy
- niezachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejazdu kolejowego.
Pamiętajmy, aby jadąc samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne oraz dzieci, rodziców, znajomych, którzy z nami podróżują. To od kierowcy i tego, czy stosuje się do przepisów drogowych zależy wspólne bezpieczeństwo. Na przejazdach kolejowo-drogowych o tych zasadach należy pamiętać szczególnie. W zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem auto nie ma żadnych szans, a takie zdarzenia należą do najbardziej tragicznych. 

KPP Bochnia

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe