Tarnów. Dziękowano honorowym dawcom krwi

  • 03.12.2021, 14:15
  • Wioletta Zarębska
tarnow-dziekowano-honorowym-dawcom-krwi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na co dzień bezinteresownie ratują innych dzieląc się bezcennym darem życia. Krwiodawcy, bo o nich mowa spotkali się na uroczystej gali PCK, w której trakcie padło wiele słów podziękowania za ich proludzką postawę i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

- Honorowi krwiodawcy oddają krew z pobudek wewnętrznych. Istotne jest to, że jest to dar serca dla drugiego serca i jeszcze jedno, że dawca nie zna biorcy, biorca nie zna dawcy, więc to dodatkowo wynika z impulsu wewnętrznego i pomocy dla drugiego człowieka – wyjaśniał Stefan Wrona, prezes PCK zarządu rejonowego w Tarnowie.

Za tę pomoc dziękowano wielokrotnie ze sceny Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. W trakcie wydarzenia wręczono też medale i odznaczenia.

- Krew jak wiemy jest darem bezcennym, poza tym nie można jej wyprodukować w żaden sposób, a ratowanie życia związane jest często z tym jaki zapas mamy tej krwi w bankach krwi. Dlatego każda uroczystość związana z tym, żeby w ten symboliczny sposób podziękować i uhonorować honorowych dawców krwi jest godna zwrócenia uwagi - mówił Ryszard Pagacz, wicewojewoda małopolski. 

-  Województwo małopolskie przyznało odznaczenie dla pana Pawła Klimka, honorowego krwiodawcy – złotą odznakę honorową województwa małopolskiego Krzyż Małopolski. Będę miał zaszczyt i przyjemność dzisiaj odznaczyć pana Klimka i już w tym momencie gratuluję mu za to co czyni, bo krew jest darem życia, darem serca - dodawał Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego. 

- Ja wyrażam głębokie zadowolenie i taki bardzo duży szacunek dla osób, które potrafią w tej organizacji pracować i wpływać na to, że ten Polski Czerwony Krzyż u nas na tym szczeblu rejonowym istnieje i służy ludziom - podsumowywała posłanka Anna Pieczarka. 

Galę PCK uświetnił koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej w Tarnowie.

Polski Czerwony Krzyż to najstarsza organizacja humanitarna, która w naszym kraju działa od 1919 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe