Broń z czasów II wojny światowej wykopana w centrum Tarnowa

  • 02.12.2021, 12:56
  • KMP Tarnów
Broń z czasów II wojny światowej wykopana w centrum Tarnowa
Radziecki karabin przeciwpancerny, ukryty pod cienką warstwą ziemi, został znaleziony przez operatora koparki podczas prac budowlanych na jednej z posesji w centrum Tarnowa.

Na broń z czasów II wojny światowej natrafił operator koparki, który wykonywał prace ziemne przy jednej z posesji w centrum Tarnowa. Przygotowując teren budowy wykopał sporej długości metalowy przedmiot, przypominający karabin. Mężczyzna natychmiast wezwał na miejsce policjantów. Oficer dyżurny skierował tam mundurowych z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego tarnowskiej komendy. Ci potwierdzili, że nietypowy przedmiot to radziecki karabin przeciwpancerny PTRD. Został on zabezpieczony przez policyjnych techników. W Komisariacie Policji Tarnów-Zachód zostanie wszczęte postępowanie a po jego  zakończeniu będzie podjęta decyzja odnoście przekazania znaleziska do muzeum  lub jego utylizacji.
O takich znaleziskach należy każdorazowo informować policjantów bowiem posiadanie broni palnej bez zezwolenia jest przestępstwem.

KMP Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe