Nietrzeźwi za kierownicą na drogach regionu

  • 01.12.2021, 00:27 (aktualizacja 01.12.2021, 01:03)
  • KMP TARNÓW / KPP Dąbrowa T.
Nietrzeźwi za kierownicą na drogach regionu
Policjanci ruchu drogowego z KMP w Tarnowie w poniedziałek przeprowadzili akcję „trzeźwy poranek”. W Tarnowie i regionie ostało zatrzymanych 6 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”. Wobec dwóch zostały wszczęte postępowania o naruszenie artykułu kodeksu karnego.

Do tarnowskich policjantów docierają sygnały o tym, że za kierownicę wsiadają osoby, które wcześniej piły alkohol. Z tego też powodu w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim policjanci wydziału ruchu drogowego organizują cykliczne akcje kontroli trzeźwości. Tak było w ubiegły poniedziałek. W ciągu zaledwie 3 godzin na drogi w Tarnowie, Skrzyszowie i Łęgu Tarnowskim wyjechało 4 pijanych kierowców. Dwóch wsiadło za kierownicę swoich samochodów mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, a pozostali dwaj kierowcy powyżej 0,2 promila.

Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał mieszkaniec Tarnowa, który został zatrzymany na jednej z ulic miasta. Podczas badania alkomatem, urządzenie pokazało wynik 0,36 mg/l, czyli ponad 0,7 promila.

Działania „Trzeźwość” na Powiślu Dąbrowskim

Podczas poniedziałkowych (29.11.br.)  działań, dąbrowska drogówka zatrzymała do kontroli drogowej 55- letniego mieszkańca województwa śląskiego, który  będąc w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Za popełnione czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem, grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz oczywiście zakaz prowadzenia pojazdów.  Działania dąbrowskiej policji były realizowane również w ubiegły piątek, kiedy to 21- letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego kierował samochodem osobowym m-ki BMW w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,85 promila alkoholu w jego organizmie.
KMP TARNÓW / KPP Dąbrowa T.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe