Oszukiwała tarnowskie seniorki, teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie

  • 01.12.2021, 00:21 (aktualizacja 01.12.2021, 01:03)
  • KMP TARNÓW
Oszukiwała tarnowskie seniorki, teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Oszukiwała seniorki w Tarnowie i nie tylko. Została zatrzymana przez tarnowskich policjantów na Dolnym Śląsku. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Początkiem listopada do tarnowskiej komendy miejskiej napływały informacje o oszustwach metodą „na policjanta CBŚP”. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, każdą sprawę rozpatrywali indywidualnie. Analiza zebranych dowodów, pozwoliła na szczegółowe ustalenia, a następnie typowanie osoby mogącej mieć związek z tymi oszustwami. Precyzyjne, a zarazem szybkie działania policjantów z Tarnowa pozwoliły na jej personalizację. Okazała się nią 19-letnia mieszkanka Dolnego Śląska, która odebrała pieniądze od seniorów w Tarnowie początkiem listopada. Została ona zatrzymana przez tarnowskich śledczych w swoim domu we Wrocławiu.

Prowadzone przez kryminalnych działania i analiza zebranych materiałów pozwoliły na ustalenia schematu przestępstwa. Zatrzymana 19-latka współpracując z innymi osobami, udawała się w rejon, gdzie były wykonywane połączenia telefoniczne po to, by niemalże natychmiast być w miejscu, gdzie zostaną wyrzucone lub odłożone pakunki z pozostawioną gotówką. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóch zarzutów oszustwa polegającego na odebraniu ponad 50 tysięcy złotych przekazanych przez pokrzywdzonych z Tarnowa.

Kobieta trafiła do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który na jej wniosek zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Po osadzeniu podejrzanej w zakładzie karnym, tarnowscy policjanci w dalszym ciągu wykonują sprawdzenia i poszukują osób, które mogły zostać oszukane przez zatrzymaną.

KMP TARNÓW

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe