Dąbrowa Tarnowska. Covid dotyka niezaszczepionych i młodych. Śmiertelność na OIOM-ach sięga 80 procent

  • 30.11.2021, 15:44 (aktualizacja 30.11.2021, 15:48)
  • TVN24/x-news
Dąbrowa Tarnowska. Covid dotyka niezaszczepionych i młodych. Śmiertelność…
Gdańsk. Dąbrowa Tarnowska (woj. małopolskie). Rząd wprowadza od 1 grudnia "alertowy pakiet obostrzeń" covidowych obejmujący zakaz lotów do siedmiu krajów Afryki a także nowe limity dotyczące m. in. liczby klientów w restauracjach, siłowniach i klubach fitness oraz uczestników uroczystości czy plenerowych imprez sportowych.

Decyzja jest związana nie tylko z pojawieniem się wariantu omikron koronawirusa, ale też z obecną sytuacją epidemiczną w kraju. Zdaniem lekarzy, obostrzenia są spóźnione, bo sytuacja w szpitalach jest bardzo trudna.

- Covid dotyka teraz głównie osób niezaszczepionych, objawy rozwijają się u nich bardzo intensywnie - ocenia Hanna Goworowska z Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy.

Wojciech Suseł, kierownik oddziału intensywnej terapii w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej zauważa, że czwarta fala przyniosła również obniżenie przeciętnego wieku jego pacjentów. - Niestety zdarzają się bardzo młodzi ludzie, ok. 30 roku życia, grupa 80+ jest rzadsza - wylicza. Doktor Suseł podkreśla, że spośród pacjentów jego oddziału przeżywa jedynie co piąty.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe