Tarnów. Coraz więcej chorych na COVID-19 w szpitalu im. św. Łukasza. Anna Czech: "Ludzie szczepcie się!"

  • 30.11.2021, 14:21
  • Wioletta Zarębska
tarnow-coraz-wiecej-chorych-na-covid-19-w-szpitalu-im-sw-lukasza.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przybywa pacjentów covidowych w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Obecnie zajętych jest ponad 70 % łóżek. Na tę chwilę dla pacjentów zakażonych koronawirusem wygospodarowano 68 miejsc, 9 respiratorów i 5 miejsc dla osób z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

- Z dnia na dzień mamy tworzyć coraz więcej łóżek w związku z tym musimy przesuwać personel do pracy z COVIDEM i ograniczać inne przyjęcia do przyjęć ratujących życie – wyjaśniała Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. 

Miejsca covidowe rozlokowane są na oddziałach wewnętrznych, z kolei łóżka pacjentów z koronawirusem, którzy wymagają pomocy respiratora znajdują się na oddziale anestezjologii. Obecnie zajętych jest 5 z 9 dostępnych respiratorów. Kolejne pięć łóżek dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19 umiejscowiono na SOR-ze.

- To dotyczy wszystkich oddziałów, za wyjątkiem onkologii. Poprostu personel jest ograniczony. Przypadki nagłe, zagrożenie życia to wiadomo, że jest diagnozowane i są działania podjęte - tłumaczyła dyrektorka placówki. 

Jednak w przypadku planowych przyjęć sytuacja jest już odmienna. Kierownicy oddziałów powiadamiają pacjentów o konieczności zmiany terminów.

W trakcie rozmowy z mediami dyrektor szpitala przyznała, że na oddziały covidowe trafiają głównie osoby niezaszczepione.

- Tak, oczywiście, że tak. To osoby niezaszczepione. Wiemy o tym, że część osób zdobyła nielegalnie certyfikat, więc to też może zamazywać obraz, bo ktoś twierdzi, że był zaszczepiony a choruje - podkreślała Anna Czech. 

Równocześnie ponawiane są apele.

- Mówię do tych, którzy się nie chcą szczepić: Ludzie zaszczepcie się! Przerwijmy ten łańcuch szerzenia sie choroby i pokonamy tę epidemię - apelowała dyrektorka szpitala. 

Dodajmy, że oprócz onkologii również oddział radioterapii działa niezależnie od zapotrzebowania na miejsca covidowe w szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe