Most w Ostrowie nabiera kształtów. Firma montuje poziomą konstrukcję przeprawy

  • 24.11.2021, 16:58
  • Wioletta Zarębska
most-w-ostrowie-nabiera-ksztaltow-firma-montuje-pozioma-konstrukcje-przeprawy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Remont mostu na Dunajcu w Ostrowie wchodzi w kolejny etap. Obecnie firma montuje poziomą konstrukcję przeprawy, przez co remontowany obiekt zaczyna nabierać kształtów.

- Teraz ta inwestycja uległa przyspieszeniu. Mostostal w Kielcach wykonuje już poszczególne etapy konstrukcji poziomej. Widzimy już pierwsze dźwigary zostały przywiezione i już zamontowane, zarówno te poziome, nie tylko podłużne, ale i poprzeczne dlatego też cieszymy się bardzo, że te prace przebiegają już zgodnie z harmonogramem – wyjaśniał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Obecnie ekipa remontowa nadrabia opóźnienia związane z przebudową mostu.

- Nadrabiamy ten stracony czas. Widzimy, że pogoda nam też sprzyja. Po niedzieli będziemy przystępować już do szalowania, później do zbrojenia mostu i tutaj pogoda nie ma żadnego wpływu, myślimy, że spokojnie to będziemy mogli wykonywać nawet jeśli byłyby mrozy, czy nawet opady śniegu - dodawał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Zdaniem starosty tarnowskiego nadal możliwe jest, że przeprawa będzie czynna za kilka miesięcy, dokładnie pod koniec marca przyszłego roku.

- Jest to bardzo realne, natomiast jeżeli chodzi o pozostałe prace, jakie będą wykonywane i będą mogły być wykonywane już przy ruchu, mogą być wykonane już w kwietniu - zaznaczał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Do tych prac zalicza sie m.in. przeniesienie kanalizacji gminy Wierzchosławice oraz prace kosmetyczne i wykończeniowe w okolicy mostu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe