Sukcesy muzyczne uczniów z LO w Gromniku w konkursach wokalnych

  • 24.11.2021, 11:43
  • Źródło: Powiat Tarnowski
Sukcesy muzyczne uczniów z LO w Gromniku w konkursach wokalnych Fot. ZSOiZ w Gromniku
Uczennice ze szkoły powiatowej - Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku - realizujące dodatkowy program aktorsko-wokalny, osiągnęły w ostatnim czasie znaczące sukcesy w konkursach i festiwalach na forum regionalnym ogólnopolskim. Eliminacjom towarzyszyły ogromne emocje, wybrano i nagrodzono najlepsze wokalistki.

Podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, w przesłuchaniach finałowych, które odbyły się 12-14 listopada 2021 roku, uczestniczyło 600 wykonawców w 7 kategoriach. Jury konkursu uhonorowało Julię Roman – uczennicę klasy II b - Nagrodą Specjalną. Podczas koncertu galowego, który odbył się 14 listopada w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego przy akompaniamencie zespołu i chóru, Julia zaśpiewała piosenkę „Na znojną walkę”. Zdolna uczennica zdobyła również I miejsce w XI Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który 18 listopada 2021 roku odbył się w Trzebini.

Duży sukces osiągnęła Martyna Pawlik - uczennica klasy III a - która zdobyła III miejsce w konkursie wokalnym organizowanym przez Tarnowskie Stowarzyszenie Muzyki Klasycznej Via Musica we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie. Konkurs poprzedzony był warsztatami prowadzonymi przez prof. dr hab. Jacka Ozimkowskiego - Dziekana Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Jako laureatka konkursu Martyna otrzymała nagrodę specjalną – bilet na wyjazd do Brukseli.

Kolejne wyróżnienie, w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Firoliza – reakcja wokalna, który odbył się w Warszawie w dniach 12-13 listopada 2021 roku, trafiło do uczennicy klasy II b - Amelii Mitoraj.

Źródło: Powiat Tarnowski

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe