Punkt pobrań diagnostyki - profilaktyka wyjdzie ci na zdrowie

  • 22.11.2021, 12:47 (aktualizacja 22.11.2021, 12:51)
  • Artykuł partnera
Punkt pobrań diagnostyki - profilaktyka wyjdzie ci na zdrowie

Profilaktyka to niezwykle ważny krok do zdrowia, który pozwoli wcześniej wykryć wszelkie nieprawidłowości w organizmie. Dlatego też warto regularnie odwiedzać punkt pobrań diagnostyki - wyjdzie ci to tylko na zdrowie.

 

Punkt pobrań diagnostyki - kiedy pacjent powinien go odwiedzić?

Wykonywanie badań laboratoryjnych nie zawsze musi się odbywać wyłącznie wtedy, gdy zaleci je lekarz. Nie warto również czekać, aż uciążliwe objawy konkretnego schorzenia dadzą o sobie znać. W związku z tym, średnio raz w roku, najlepiej jest wykonywać niektóre badania kontrolne w ramach profilaktyki. Dlaczego jest to tak istotne? W przypadku pacjentów, którzy badają się regularnie, choroby są zazwyczaj rozpoznawane we wczesnym stadium zaawansowania. Co za tym idzie, może to pomóc w skutecznym leczeniu między innymi przy użyciu łagodniejszych leków, a nawet skrócić okres leczenia pacjenta.

 

Punkt pobrań diagnostyki w Tarnowie - największy wybór badań laboratoryjnych

Punkt pobrań diagnostyki – Tarnów ul. Lwowska 197 to adres, pod którym każdy pacjent może wykonać badania, nie posiadając skierowania od lekarza. Diagnostyka pacjentów odbywa się od poniedziałku do soboty. Punkty pobrań oferują swoje usługi również w całej polsce, między innymi w Krakowie, Gdańsku i Warszawie. W tym miejscu wykonasz nie tylko różnego rodzaju badania laobratoryjne skierowane do osób dorosłych oraz małych dzieci, ale także badania genetyczne, przeprowadzane w oparciu o próbki dostarczonego do placówki materiału.

Morfologia to podstawa profilaktyki 

Badania przeprowadzone na podstawie pobranych próbek krwi to jeden z najważniejszych kroków, jakie powinna obejmować profilaktyka każdego pacjenta. Dzięki morfologii, w krótkim czasie można dokonać diagnostyki między innymi infekcjii, stanów zapalnych, chorób układu limfatycznego oraz anemii. Badanie krwi pozwoli również na określenie poziomu glukozy, co jest kluczowe w rozpoznaniu cukrzycy. Aktualnie, cukrzyca jest chorobą dotykającą ogromnej liczby osób, przy czym wielu pacjentów wciąż nie zostało zdiagnozowanych pod jej kątem. 

Określenie odczynu Biernackiego (OB), to także istotne badanie wykonywane w laboratorium. Warto robić je regularnie, aby mieć pewność, że w twoim organizmie nie występuje żaden stan zapalny. Dzięki temu, punkt pobrań diagnostyki będzie w stanie przebadać próbki krwi pod kątem schorzeń, które są powiązane ze stanem zapalnym. Dotyczy to między innymi weryfikacji chorób zakaźnych, nowotworowych, a także chorób nerek oraz krwi. 

Profilaktyka chorób tarczycy i wątroby

Osób cierpiących na schorzenia związane z tarczycą jest równie wiele, jak w przypadku cukrzycy. Dlatego też warto odwiedzać punkt pobrań diagnostyki i profilaktycznie wykonywać badania poziomu TSH, które wykryją problemy dotyczące nieprawidłowej pracy hormonu tarczycy i określą, czy pacjent jest to związane z nadczynnością, czy niedoczynnością tarczycy. Pomijanie tego badania lub wykonywanie go dopiero w przypadku poważniejszych dolegliwości, które mogą wskazywać na problemy z tarczycą, nie jest najlepszym pomysłem - po czasie dolegliwości mogą jedynie się nasilać, co będzie skutkowało bardziej obciążającym organizm leczeniem.

Badaniem wartym uwagi, który oferuje punkt pobrań diagnostyki, jest także lipidogram, polegający na określeniu poziomu cholesterolu całkowitego. Badanie to odgrywa niezwykle istotną rolę, gdyż pomaga wcześnie wykryć oraz kontrolować istniejące choroby związane z układem sercowo-naczyniowym. Profilaktycznie kontroluj także stan wątroby, wykonując próby wątrobowe - im wcześniej zostaną zweryfikowane schorzenia tego organu, tym skuteczniej będzie przebiegał cały proces leczenia. 

undefined

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe