Wszystkie łóżka covidowe w brzeskim szpitalu są już zajęte. Lecznica wprowadza zakaz odwiedzin

  • 18.11.2021, 17:25
  • Gabriela Kudła
zakaz-odwiedzin-w-brzeskim-szpitalu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Decyzją wojewody małopolskiego w Szpitalu Powiatowym w Brzesku ponownie zaczął funkcjonować oddział covidowy. Aktualnie placówka dysponuje dwudziestoma dwoma łóżkami, z czego dwa to łóżka intensywnej terapii. Na ten moment wszystkie są już zapełnione.

 - Na dzień dzisiejszy, spoza terenu powiatu Brzeskiego to stanowią 50% te osoby. Na początku w pierwszych dniach funkcjonowania to stanowiło aż 75% spoza terenu powiatu brzeskiego. Większość osób, które przebywają na tym oddziale to są osoby niezaczepione. Niestety, taka wygląda statystyka, która jest bardzo niepokojąca - mówiła Alicja Syty, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. 

Ponowne otwarcie oddziału covidowego w  Brzesku wskazuje  na to, że chorych jest coraz więcej. 
 
 - Są to pacjenci w stanie od średniego przez średnio ciężki, do pacjentów z intensywnej terapii w stanie bardzo ciężkim. Ale wszyscy ci pacjenci wymagają tlenoterapi, bo mówiąc szczerze ze względu na ograniczenie miejsc, jeżeli pacjent nie wymaga tlenoterapi i jest w stanie dobrym lub dość dobrym staramy się wypisać pacjenta do domu - mówiła Adelina Skupiewska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w SP ZOZ w Brzesku. 


Obecnie oddział covidowy znajduje się na oddziale chorób płuc, jeśli jednak zapadnie decyzja o zwiększeniu liczby łóżek oddział, gdzie przebywają pacjenci z koronawirusem, zostanie przeniesiony na miejsce oddziału chorób wewnętrznych. 

 - Oczywiście to wymaga przeorganizowania pracy personelu, osób, które pracują na tych oddziałach bowiem oddział chorób wewnętrznych musi zostać przeniesiony na inny oddział. Zmniejszone będą oczywiście z uwagi na to także przyjęcia planowe - dodawała Alicja Syty. 


Placówka od piątku wprowadza także zakaz odwiedzin pacjentów. 

 - Będzie całkowity zakaz odwiedzin, jednak z pewnymi wyjątkami, kiedy będzie decydował o tym oczywiście lekarz kierujący oddziałem albo osoba przez niego upoważniona, że względów takich, można powiedzieć wyjątkowych kiedy to będą stany zagrożenia życia, zdrowia, w celu pożegnania się lub w innych takich wyjątkowych sytuajcach - wyjaśniała Alicja Syty.


Dodajmy także, że w związku z czwartą falą epidemii koronawirusa brzeski szpital pilnie poszukuje lekarzy. Zostaną oni zatrudnieni do pracy w oddziale covidowym. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe